EŞREF ŞEN MAĞDURLARI, ''ŞEN, HALKIN YANINDA OLMAZ''

EŞREF ŞEN MAĞDURLARI, ''ŞEN, HALKIN YANINDA OLMAZ''

25 Mart 2019 Pazartesi 16:42 < SİYASET
Muğla'nın Seydikemer İlçesi Yayla Gökben köyünden Mahmut Tat, yaklaşık 106 vatandaşın arazisinin şimdi Belediye Başkan adayı olan Eşref Şen'in yüzünden elinden alınıp ormana bırakıldığını iddia etti. Tat, ''Biz Eşref Şen mağdurlarıyız. Belediye Başkanı seçilse, yine halk mağdur olacaktır'' ifadelerini kullandı.

Seydikemer İlçesi Yayla Gökben köyünde yıllardır ekip diktikleri arazinin 2B ile almak istediklerini ancak o dönemde orman işletme müdürü olan Eşref Şen'in kendisi gibi 106 kişiyi mağdur ettiğini iddia eden Mahmut Tat, ''Biz mağdur olduk. Belediye Başkanlığı döneminde de mağdur olmak istemiyoruz'' diye konuştu. 58 yaşındaki Mahmut Tat, ''106 kişini arazisi Ormana Kaldı.Ormana kalan yerin 8 senedir mahkemesi devam ediyor. 106 kişinin içerisinde ben de varım. Bu davanın sonuçlanmasını istiyorum. Bunun yanında benim ayrıca 433 ada, 1 parsel arazimi askıdan indikten sonra 2B'nin bedeli belli olduktan sonra bu yeri Ormana kalması için Eşref Şen, bu arazi taşlıktır diye, Orman İşletmeye yazıyla bildirmişlerdir. Bildiriş sebeplerini öğrenmek istiyorum'' dedi.

''BİZ KULLANIYORUZ''

Tat, ''Bu araziyi, köyümüzün en yaşlısına sorsan o dahi bilemez. Yani daha önceden beri biz kullandığımız için bizim olduğu bilinir. 1971, 1969 yıllarının makbuzları da elimizdedir. Vergi verdiğimiz. Milli emlaktan da 1988 yılından beri Mahmut Tat kullanımındadır diye Resmi yazımız olduğu halde bu tarla Ormana kalmıştır. Orman ile Hazine arasında davalı bu arazi yani bu yerler Orman olacak yerler değil. Gelip gezebilirsiniz, görebilirsiniz. Kiraz bahçesi. 8 yıldır mahkeme sürüyor. 2009 yılından beride keşfe gelinmedi. Keşif günü veriyorlar yağmur oluyor. Keşif günü veriyorlar Hakim olmuyor. keşif günü veriyorlar, şahit olmuyor. Bizde mağduruz, devlette mağdur. Kim çözecek bu sorunu biz de anlamadık. Biz şimdiye kadar ya bir ceviz dikseydik. Ya da bir badem dikseydik, ya bir ağaç diksek, kesim zamanı gelecekti mesela kereste olacaktı, ceviz diksek meyvesi olacaktı Satıp bir gelirimiz olacaktı. Hiç bir şeyimiz yok. Mağdur olduğumuz 30 dönüm tarlamızda. Zamanında gücümüz yetmedi, uğraşamadık daha doğrusu. Devletle uğraşılmaz diyerek uğraşmadık. Onlar devleti gördü, bir şeytanlık yaptılar, arazimizi elimizden aldılar. Karaçulha Çobanı geliyor tarladan bizi kovuyor, Bize bu tarla sizin değil devletin diyorlar. Biz 106 kişi Ormanla mahkemeliyiz. Eşref Şen zamanında yapıldı. Eşref Şen, bu 106 kişini neden Ormana kaldığını, bize hiç yardımcı olmadı. Ayrıca benim kendi arazimi Eşref Şen, askıdan inen 2B askısından indikten sonra tarlamın ormana kalması için mahkemeye verdi. Biz şu anda Eşref Şen yüzünden mağduruz. Benim 2B'den askıdan inen bir yerim, yani tarlam nasıl iptal olup da tekrar Ormana kalıyor. O zaman askının hepsi iptal olsun'' diye konuştu.

Mahmut Tat, ''Eşref Şen burada Orman İşletme müdürüyken bizim orada ölçülen 2B'den askıdan inen araziye ormandır diye altına imza attı. Benim adıma askıdan indi ya, ihtiraz etmemiş. Orman Yerini ayırmış. Orman yerini ayırdıktan sonrada ben 2B'sini yatırmaya vardığımda bu tarlayı ormana kalsın demeleriyle yeri ormana koydu. Belediye başkanı olsun, yine aynı işi yapar. Bana kalırsa halkın yanında olmaz. Halkımız 31 Mart'ta tercihini ortaya koyacaktır'' ifadelerini kullandı.
1308 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR