Anasayfa » Ekonomi
Başbakan Yıldırım'dan çiftçiye müjde: 'Deponun yarısı bizden
Başbakan Binali Yıldırım, çiftçiye müjde vererek, "Mazotta deponun yarısı sizden yarısı bizden" dedi.
TÜRK-İŞ ASGARİ ÜCRET İSTEĞİNİ BELİRTTİ
Gelen son dakika haberine göre; gelecek yıl geçerli olacak asgari ücretin belirleneceği Asgari Ücret Tespit Komisyonu'nda işçi kesimini temsil eden Türk-İş, bin 600 liraya imza atmaya hazır olduğunu açıkladı.
PARA ETMEYEN NAR ODUN OLDU
MUĞLA’ Dalaman da 8 yıldır nar yetiştiren İmdat Gökçeoğlu, bu yıl ürününün para etmemesi üzerine, 450 ağacını kışlık odun olarak kullanılmak üzere kesti.
JAPONLAR MUĞLA'YA GELİYOR
. Bölgedeki iklim dolayısıyla yağ oranı yüksek ve aroması çok lezzetli olan sarı susama Japonlar talip oldu.
YÜZYILLARDIR GEÇİM KAYNAĞI OLDU
Kozmetik ve savunma sanayiinde kullanılan defne yaprağı, Muğla'nın Marmaris ilçesi kırsalında binlerce ailenin bir asra yakın geçim kaynağı oldu.
TRAFİK SİGORTASINDA 2. İNDİRİM YOLDA
Zorunlu trafik sigortasında alınan önlemlerle fiyat yüzde 30 indi. İndirimi yeterli bulmayan Başbakan Yardımcısı Şimşek, ikinci indirim gelmezse müdahale edeceklerini söyledi.
CEP TELEFONUNA 6, MARKETE 4 TAKSİT GELİYOR!
Hükümet iç piyasayı canlandırıyor. Cep telefonuna taksit yasağı bitecek, kartta 9 ay sınırı kalkacak, market alışverişine 3-4 taksit imkânı gelecek, tüketici kredilerinde de vade 48 aya yükselecek.
32 MİLYAR DOLARLIK TEKNOLOJİ SATIŞINA EV SAHİPLİĞİ
Japonya merkezli Softbank, İngiltere'nin önemli teknoloji şirketlerinden olan ARM’yi 32 milyar dolara satın aldı. Bu tarihi satışın imzalandığı törene, Marmaris ev sahipliği yaptı.
ekonomi haberleri hazırlanmaktadır
ekonomi haberleri hazırlanmaktadır