Anasayfa » Ekonomi
GÜNEŞ ENERJİSİYLE ÇALIŞAN TEKNE SUYA İNDİ
Muğla’da özel bir firma tarafından yapılan, güneş ve elektrik enerjisi ile çalışan “Yalı Çapkını” isimli tekne suya indirildi.
BÜYÜME İŞ DÜNYASINI MEMNUN ETMİŞTİR
MÜSİAD Muğla Şube Başkanı Sezgin Bayhan, “Türkiye ekonomisinin yılın ilk çeyreğindeki yüzde 5,2 oranındaki büyümesinin ardından, ikinci çeyrekte de herhangi bir hız kaybı yaşamadan aynı orana yakın; 5,1 büyümesi iş dünyasına memnuniyet vermiştir” dedi.
TÜRKİYE’NİN EN BÜYÜĞÜ YALIKAVAK’TA AÇILDI
Vestel, Türkiye’deki en büyük mağazasını Bodrum Yalıkavak’ta hizmete açtı.
5.1’LİK BÜYÜME DOPİNG OLACAK
Denizli Ticaret Odası Yönetim Kurulu Başkanı Uğur Erdoğan, yüzde 5.1’lik büyümenin, Türkiye ekonomisinde doping etkisi oluşturacağını söyledi.
21. YÜZYIL İPEK YOLU’NA MUĞLA'DAN YAPI TAŞI
Muğla’da küresel AR-GE çalışmalarına imza atan Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Coğrafi Bilgi Sistemleri ve Uzaktan Algılama Uygulama ve Araştırma Merkezi (CBS&UZAL) delegasyonu, 21. Yüzyıl İpek Yolu olarak adlandırılan Belt&Road Initiative toplantılarına katıldı
İHRACATTA BAYRAM COŞKUSU…
Denizli İhracatçılar Birliği tarafından kayda alınan ihracat, Ağustos Ayında yüzde 14,3 artarak 224 milyon USD olarak gerçekleşti. Ocak-Ağustos döneminde ise DENİB ihracatı yüzde 13,7 oranında arttı ve 1 milyar 596 milyon USD’ye ulaştı.
Köyceğiz’de Hükümlüler Fidanları Toprakla Buluşturdu
Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Denetimli Serbestlik Yasasından yararlanan hükümlüler yaklaşık 2 yıl önce yanan ormanlık alana 750 fidan dikti.
İŞVERENE ÖNEMLİ TEŞVİK: SGK ÖDEMELERİ İŞKUR’DAN
MUTSO Meclis Toplantısının Şubat ayı konuğu İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli oldu. Sarıyerli, 9 Şubat itibariyle yürürlüğe giren, yeni personellerin 2017 yılı boyunca SGK primlerinin İŞKUR tarafından ödenmesini içeren gelişmeyi MUTSO Meclis Üyeleri ile paylaştı.
BÜYÜK MÜJDE! AYLIK 666 TL DESTEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısının ardından teşvik düğmesine basıldı.687 sayılı KHK ile yıl sonuna kadar işe alınacak her yeni işçi için aylık 666 lira prim, 106 lira da vergi desteği verilecek. Böylece bir işçinin işverene maliyeti 2 bin 88’den bin 314 liraya inecek.
BÜYÜK ZAM
Akaryakıt dağıtım şirketleri, gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam yaptı.     Aktif Anket Yok...