Anasayfa » Ekonomi
"Kesintiler Kamu İşverenince Karşılanmalı”
Uçak: "Yüzde 15'i aşan Gelir Vergisi kesintileri Kamu işverenince karşılanmalı"
2018'DE BÜYÜK MÜJDE!
Milyonlarca çalışanın, emeklinin gözü kulağı bu haberde! 2018'de ev hanımları, işsizler, memurlar, emekliler, işçiler, esnaf herkesin maşına zam gelecek. Ocak ayı ile birlikte değişecek ücretler 80 milyon vatandaşı etkileyecek. İşte detaylar...
2018 YILI ARAÇ MUAYENE ÜCRETLERİ BELLİ OLDU
Araç muayene ücretleri, 1 Ocak 2018'den itibaren geçerli olmak üzere yeniden belirlendi. Muayene ücretleri 115,64 lira ile 305,62 lira arasında olacak.
EKONOMİ BAKANLIĞI SAHAYA İNİYOR
Dünya dış ticaretinden yüzde 1.5 pay almayı hedefleyen Türkiye, Ekonomi Bakanlığı aracılığıyla 2018 yılında 67 bin ihracatçıya 3 milyar TL’nin üzerinde ihracat desteği kullandırmaya hazırlanıyor.
OTOMOBİLİ OLAN 2018'DE NE KADAR MTV ÖDEYECEK
Araç sahiplerinin 2018 yılında ödeyecekleri Motorlu Taşıtlar Vergisi (MTV) tutarları belli oldu.
AK PARTİ 81 İLDE EKONOMİNİN NABZINI TUTACAK
AK Parti, ekonominin nabzını tutmak için "Şehirlerin Ekonomik Beklentileri Forumu" projesiyle, 81 ilde vatandaşın ekonomik beklentisi ve taleplerini dinleyecek çözüm önerilerini masaya yatıracak.
EMLAKÇILAR İKİNCİ EL KONUT DÜZENLEMESİNİ DESTEKLİYOR
Gümrük ve Ticaret Bakanı Tüfenkci’nin ikinci el konut piyasasına yönelik düzenleme hazırlığı içinde olduklarını duyurması, emlak sektörünün temsilcileri tarafından ‘olumlu’ ve ‘memnuniyet verici’ olarak nitelendirildi.
"YERLİ OTOMOTİV ÜRETİMİ ÖNEMLİ"
Yerli otomotiv projesinin, Türkiye’yi ithalat fazlası veren bir ülke olmaktan kurtaracağını belirten Müstakil Sanayici ve İşadamları Derneği (MÜSİAD) Muğla Başkanı Sezgin Bayhan, dış ticaret açığının giderilmesi yönünden büyük bir önem taşıdığını ifade etti.
2017 EKİM AYI ENFLASYON RAKAMLARI AÇIKLANDI
Tüketici fiyat endeksi (TÜFE) de Ekim ayında yüzde 2,08, yurt içi üretici fiyat endeksi de aylık yüzde 1,71, arttı.
TÜRKİYE İHRACAT HAFTASI BAŞLADI
Türkiye İhracat Haftası 2017 etkinlikleri devam ediyor.     Aktif Anket Yok...