Anasayfa » Ekonomi
Köyceğiz’de Hükümlüler Fidanları Toprakla Buluşturdu
Muğla'nın Köyceğiz ilçesinde Denetimli Serbestlik Yasasından yararlanan hükümlüler yaklaşık 2 yıl önce yanan ormanlık alana 750 fidan dikti.
İŞVERENE ÖNEMLİ TEŞVİK: SGK ÖDEMELERİ İŞKUR’DAN
MUTSO Meclis Toplantısının Şubat ayı konuğu İŞKUR İl Müdürü İlyas Sarıyerli oldu. Sarıyerli, 9 Şubat itibariyle yürürlüğe giren, yeni personellerin 2017 yılı boyunca SGK primlerinin İŞKUR tarafından ödenmesini içeren gelişmeyi MUTSO Meclis Üyeleri ile paylaştı.
BÜYÜK MÜJDE! AYLIK 666 TL DESTEK
Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın istihdam seferberliği çağrısının ardından teşvik düğmesine basıldı.687 sayılı KHK ile yıl sonuna kadar işe alınacak her yeni işçi için aylık 666 lira prim, 106 lira da vergi desteği verilecek. Böylece bir işçinin işverene maliyeti 2 bin 88’den bin 314 liraya inecek.
BÜYÜK ZAM
Akaryakıt dağıtım şirketleri, gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam yaptı.
DOMATES ÇİFTCİYİ GÜLDÜRDÜ
Örtü altı sebze üretiminde söz sahibi olan Fethiye’de de domates fiyatları çitçilerin yüzünü güldürürken tüketicilerin cebini yakıyor. Olumsuz hava şartlarından etkilenen domates pazarda ve marketlerde 2 buçuk liranın altında satılmıyor.
MÜSİAD Şube Başkanı Akdeniz asgari ücreti değerlendirdi
2017 yılı asgari ücretin Bin 404 lira olarak açıklanmasının ardından MÜSİAD Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz, hükümetin geçen yılki desteğinin devam ettirmesini beklediklerini açıkladı.
ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTILAR
NETUBA İş Konseyi ve DEİK üyeleri Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya geldiler.
KAR YAĞDI DOMATES FİYATLARI ARTTI
ağır kış koşulları, domates fiyatlarını yüzde 50'ye kadar artırdı.
11,5 MİLYON KİŞİYE MÜJDE
Türkiye ticaretinde beyaz bir sayfa açmayı hedefleyen sicil affı ile 11.5 milyon kişi ile 2.3 milyon şirket kara listeden çıkacak. Bunun için kişilerin ve şirketlerin 6 ay içinde borçlarını ödemesi veya yeniden yapılandırması gerekiyor.
DÖVİZE “HAYIR”, TL’YE “EVET”
Hükümet TL'deki değer kaybını durdurmak için çeşitli önlemler alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın" çağrısına MÜSİAD Muğla Şubesin den de destek geldi.Müsiad Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz Dövize “Hayır”,TL ye “Evet” diyerek,Müsiad Muğla şubesi ola
29°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 04:52
Güneş 06:20
Öğle 13:17
İkindi 16:58
Akşam 20:01
Yatsı 21:23
DÖVİZ KURLARI
USD 3.5048     EURO 4.1215     IMKB 108396     ALTIN 145,159