Anasayfa » Ekonomi
BÜYÜK ZAM
Akaryakıt dağıtım şirketleri, gece yarısından itibaren geçerli olmak üzere benzin ve motorine zam yaptı.
DOMATES ÇİFTCİYİ GÜLDÜRDÜ
Örtü altı sebze üretiminde söz sahibi olan Fethiye’de de domates fiyatları çitçilerin yüzünü güldürürken tüketicilerin cebini yakıyor. Olumsuz hava şartlarından etkilenen domates pazarda ve marketlerde 2 buçuk liranın altında satılmıyor.
MÜSİAD Şube Başkanı Akdeniz asgari ücreti değerlendirdi
2017 yılı asgari ücretin Bin 404 lira olarak açıklanmasının ardından MÜSİAD Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz, hükümetin geçen yılki desteğinin devam ettirmesini beklediklerini açıkladı.
ANKARA'YA ÇIKARMA YAPTILAR
NETUBA İş Konseyi ve DEİK üyeleri Ekonomi Bakanı Nihat Zeybekçi ile bir araya geldiler.
KAR YAĞDI DOMATES FİYATLARI ARTTI
ağır kış koşulları, domates fiyatlarını yüzde 50'ye kadar artırdı.
11,5 MİLYON KİŞİYE MÜJDE
Türkiye ticaretinde beyaz bir sayfa açmayı hedefleyen sicil affı ile 11.5 milyon kişi ile 2.3 milyon şirket kara listeden çıkacak. Bunun için kişilerin ve şirketlerin 6 ay içinde borçlarını ödemesi veya yeniden yapılandırması gerekiyor.
DÖVİZE “HAYIR”, TL’YE “EVET”
Hükümet TL'deki değer kaybını durdurmak için çeşitli önlemler alırken, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın "Yastığının altında döviz olanlar gelsin parasını altına dönüştürsün, gelsin parasını TL'ye dönüştürsün. Türk lirası, altın değer kazansın" çağrısına MÜSİAD Muğla Şubesin den de destek geldi.Müsiad Muğla Şube Başkanı Sayim Akdeniz Dövize “Hayır”,TL ye “Evet” diyerek,Müsiad Muğla şubesi ola
KOBİ’LER ‘NEFES’ ALACAK
Reel sektör ve finans sektörü el ele verdi. TOBB, Ziraat Bankası, Denizbank ve KGF ortaklığında hayata geçirilen KOBİ’lere Nefes Kredisi için imzalar atıldı.
BORSA ISTANBUL'DAN FLAŞ KARAR. DOLAR TL OLUYOR.
Borsa İstanbul, tüm nakdi varlıklarının Türk Lirasına çevrilmesine ve Türk Lirası hesaplarında tutulmasına karar verdiğini açıkladı.
ALKOL VE SİGARAYA ÖTV ZAMMI
Alkollü içki ve tütün mamullerinde ÖTV oranının yüzde 10 ile yüzde 27.5 arasında artmasını içeren Bakanlar Kurulu Kararı, Resmi Gazete’de yayımlandı.
14°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 06:44
Güneş 08:09
Öğle 13:25
İkindi 16:05
Akşam 18:29
Yatsı 19:47
DÖVİZ KURLARI
USD 3.7632     EURO 4.0472     IMKB 83969     ALTIN 147,010