Anasayfa » Egitim
ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR
Muğla'nın Fethiye ilçesinde "Herşey sevgiyle başlar" projesiyle ilk ve ortaokul öğrencilerine sokak hayvanlarını koruma bilinci anlatıldı.
MİLAS BELEDİYESİ'NDEN İNGİLİZCE KURSU
Gençlerin ve çocukların faydalanması için yıl boyunca yapılan kurslardan biri olan İngilizce kursu Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesinde devam ediyor.
Köyceğizli Öğrencilere İspanya’da Denizcilik Eğitimi
Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Andadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri "High Tides" adlı proje kapsamında, İspanya'da bulunan "Institut Public Escola De Capacitacio Nauticopesquera De Catalunya" denizcilik okulunda bir haftalık ERASMUS+ hareketliliğine katıldı.
BAŞPEHLİVAN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Seydikemer Bağlıağaç Şehit Nizamettin Akan Ortaokulu’nda bir ilk yaşandı. Okulu sosyal bilgiler öğretmeni Eren Fehmi EROĞLU’nun 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin TEOG başarısını arttırmaya ve meslek kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlediği “Başarıyı Hedefliyorum” adlı etkinlik kapsamında Kırkpınar Başpehlivanı, 2016 yılı Kırkpınar 2.’si Mehmet YEŞİL YEŞİL okulda öğrencilerle buluştu
MİLAS BELEDİYESİ'NDEN KPSS KOLAYLIĞI
Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Milas merkezde sınava girecek adaylara yardımcı olmak adına 2 adet zabıta aracını görevlendirecek.
Jandarma, çocukları sinema ile tanıştırdı
Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’nde düzenlenen etkinlikte Menteşe’nin dağ mahallelerinden Günlüce İlkokulu öğrencileri Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nın misafiri oldu.
Bilgifen'den TEOG Öncesi ‘’Sınav kaygısı ve başetme yöntemle
Özel Fethiye Bilgifen Öğrenci Etüt Eğitim Merkezi 23-24 Kasım’da TEOG sınavına girecek öğrencileri ve ailelerine yönelik olarak ‘’sınav kaygısı ve baş etme yöntemleri’ başlıklı bir seminerler dizisi gerçekleştiriliyor.
MUĞLA'NIN SÜPER BEYİNLERİ
Muğla genelindeki üstün zekâlı ve üstün yetenekli öğrenciler için ilk defa açılan Muğla Bilim ve Sanat Merkezi 60 öğrenci ile eğitime başladı.
POLİSTEN ÖĞRENCİLERE LOKUM GİBİ EĞİTİM
Marmaris Bölge Trafik Amirliği ilçedeki okullarda öğrencilere trafik eğitimi verdi. Polis, eğitim sonrası öğrencilere broşür dağıtıp lokum ikram etti.
ÜNİVERSİTEDE ‘KORE TANITIM GÜNLERİ’
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ‘Kore Tanıtım Günü’ düzenlendi. Tanıtım gününe Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho da katıldı.