Anasayfa » Egitim
YEMEKHANE KRİZ YARATTI
Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gümüş’e Eğitim Bir-Sen Dalaman İlçe Temsilcisi Mutlu Söğüt'e hakaret ettiği iddiasıyla tepki gösterdi.
ORTACA'DA VELİLERE SERVİS VE YEMEK SÜRPRİZİ
Eğitimin ilk günlerinde servis sıkıntısı yaşayan veliler, sorunu kendi imkanlarıyla çözmeye çalıştı. Bazı veliler otomobillerine aldıkları öğrencileri evlerine bırakırken, bazı veliler de motosikletlerle öğrenci taşıdılar.
SEYDİKEMER'E ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE
Geçtiğimiz günlerde Z Kütüphanesinin yapımı için Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Maxımob Firması arasında sözleşme imzalanmıştı. Proje çalışması 40 gün içerinde teslim edildi.
KÖYCEĞİZ’DE MODEL UÇAK KURSU
Türk Hava Kurumu Köyceğiz Şubesi “Geleceğin mühendislerine” model uçak yapımı kursu verdi.
HEKİM ADAYLARI ‘BEYAZ ÖNLÜK’ GİYDİ
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kayıt yaptıran öğrenciler için “Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlenirken, 125 öğrencinin beyaz önlüğü protokol tarafından giydirildi.
MUĞLA'DA 145 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI DEDİ
2016-2017 İlköğretim Haftası açılışının ardından ilk derste ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz’ anısına öğrencilere ders verildi.
''ATATÜRK'' İSMİ VERİLDİ
Son zamanlarda ATATÜRK isminin silinmek istendiği ve bazı okullarda isminin kaldırıldığı iddia edilirken Seydikemer’de ise bunun tersi bir durum ortaya çıktı.
ÖĞRENCİLER NE YAPACAKLAR ?
Muğla genelinde 14 okula mühür vuruldu.
HARMANDAR "BARINMA SORUNUNU ÇÖZMELİYİZ"
Kent Konseyi Yürütme Kurulu Üniversitemiz Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar’ı makamında ziyaret etti.
ÇOCUKLAR HAYAL KURABİLSİN
Çocuk ve Ergen Psikiyatrisi Yrd. Doç.Dr. Oğuzhan Zahmacıoğlu, yaz tatilinde çocukların verimli bir tatil geçirmesi için anne ve babalara uyarılarda bulunuyor: “Çocukların sıkılmasına ve hayal kurmalarına izin verin!”