Anasayfa » Egitim
ÜNİVERSİTEDE ‘KORE TANITIM GÜNLERİ’
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde ‘Kore Tanıtım Günü’ düzenlendi. Tanıtım gününe Kore Cumhuriyeti Ankara Büyükelçiliği Müsteşarı Dong Woo Cho da katıldı.
GENÇ ÜNİVERSİTELİLERE İLK DERS 15 TEMMUZ
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim Fakültesi’ni kazanan 1. Sınıf öğrencilerine yönelik ‘Yönlendirme ve Bilgilendirme’ toplantısında konuşan Dekan Prof. Dr. Mustafa Volkan Coşkun, okullarda acilen darbe yerici derslerin konulmasını istedi.
OKULLARDA BU ZİL SESİ ÇALACAK
Muğla’nın Marmaris ilçesinde bulunan okullarda ders zilleri '15 Temmuz marşı' olarak çalmaya başladı.
KOÇMAN ÖLÜMÜNÜN 11.YILDÖNÜMÜNDE ANILDI
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesine yaptığı maddi katkılar ile bilinen ve Üniversiteye ismi verilen Sıtkı Davut Koçman vefatının 11. yılında Üniversite AKM salonunda düzenlenen program ile anıldı.
AYNI OKUL BİNASINDA LİSE ORTAOKUL BİR ARADA!
Muğla'nın Milas ilçesinde bulunan Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencilerinin, geçici çözüm olarak Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’na yerleştirilmesini öğrenci velileri istemedi.
MİLAS'TA OKULUN DUVARLARI YIKILINCA ÖĞRENCİLER MAĞDUR OLDU
Muğla'nın Milas ilçesindeki Zekeriya Gümüşkesen Ortaokulu’nun sınır duvarlarının bulunmaması, öğrencilerin güvenliğini tehdit ediyor.
ÇOCUKLARA OLİMPİK RUH AŞILANIYOR
Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünya çapında olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edilen ve ödül alan ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’nin tanıtımı Muğla’da yapıldı.
ŞEHİT POLİSLERİN İSMİ VERİLEN OKULLARA ZİYARET
Vali Çiçek şehit polislerin isimlerinin verildiği okulları ziyaret etti
SINAV BAŞARISI HIZLI OKUMAYI ÖĞRENME İLE ARTIRILABİLİR
Liderlik Okulu Kurucusu ve Kişisel Gelişim Uzmanı Erkut Ergenç, hızlı okumayı öğrenmenin sınav başarısını arttırdığını söyledi.
DÜZENLİ BESLENME OKUL BAŞARISINI ARTTIRIYOR
Çocukların beslenme şekli hem büyümelerini hem de akademik başarılarını doğrudan etkilediğini ifade eden uzmanlar, ailelerin çocuklarını sağlıklı ve sağlıksız besinleri ayırt edebilecek şekilde bilgilendirmesi yönünde uyarıyor.