Anasayfa » Egitim
ÇOCUKLARA OLİMPİK RUH AŞILANIYOR
Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünya çapında olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edilen ve ödül alan ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’nin tanıtımı Muğla’da yapıldı.
ŞEHİT POLİSLERİN İSMİ VERİLEN OKULLARA ZİYARET
Vali Çiçek şehit polislerin isimlerinin verildiği okulları ziyaret etti
SINAV BAŞARISI HIZLI OKUMAYI ÖĞRENME İLE ARTIRILABİLİR
Liderlik Okulu Kurucusu ve Kişisel Gelişim Uzmanı Erkut Ergenç, hızlı okumayı öğrenmenin sınav başarısını arttırdığını söyledi.
DÜZENLİ BESLENME OKUL BAŞARISINI ARTTIRIYOR
Çocukların beslenme şekli hem büyümelerini hem de akademik başarılarını doğrudan etkilediğini ifade eden uzmanlar, ailelerin çocuklarını sağlıklı ve sağlıksız besinleri ayırt edebilecek şekilde bilgilendirmesi yönünde uyarıyor.
YEMEKHANE KRİZ YARATTI
Eğitim Bir-Sen Muğla Şube Başkanı Önder Uçak, Dalaman İlçe Milli Eğitim Müdürü Süleyman Gümüş’e Eğitim Bir-Sen Dalaman İlçe Temsilcisi Mutlu Söğüt'e hakaret ettiği iddiasıyla tepki gösterdi.
ORTACA'DA VELİLERE SERVİS VE YEMEK SÜRPRİZİ
Eğitimin ilk günlerinde servis sıkıntısı yaşayan veliler, sorunu kendi imkanlarıyla çözmeye çalıştı. Bazı veliler otomobillerine aldıkları öğrencileri evlerine bırakırken, bazı veliler de motosikletlerle öğrenci taşıdılar.
SEYDİKEMER'E ZENGİNLEŞTİRİLMİŞ KÜTÜPHANE
Geçtiğimiz günlerde Z Kütüphanesinin yapımı için Seydikemer İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü ve Maxımob Firması arasında sözleşme imzalanmıştı. Proje çalışması 40 gün içerinde teslim edildi.
KÖYCEĞİZ’DE MODEL UÇAK KURSU
Türk Hava Kurumu Köyceğiz Şubesi “Geleceğin mühendislerine” model uçak yapımı kursu verdi.
HEKİM ADAYLARI ‘BEYAZ ÖNLÜK’ GİYDİ
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Tıp Fakültesi'ne kayıt yaptıran öğrenciler için “Beyaz Önlük Giyme" töreni düzenlenirken, 125 öğrencinin beyaz önlüğü protokol tarafından giydirildi.
MUĞLA'DA 145 BİN ÖĞRENCİ DERS BAŞI DEDİ
2016-2017 İlköğretim Haftası açılışının ardından ilk derste ’15 Temmuz Demokrasi Zaferi ve Şehitlerimiz’ anısına öğrencilere ders verildi.     Aktif Anket Yok...