Anasayfa » Egitim
SÜPER BEYİNLERE YER ARANIYOR
Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde eğitim veren ve TOKİ Şehit Jandarma Yarbay Alim Yılmaz Okulu binasında eğitimlerini sürdüren Muğla Bilim ve Sanat Merkezi (BİLSEM) öğrencileri için kalıcı bir bina aranıyor.
MİLLİ EĞİTİM MÜDÜRÜNDEN OKULLARA 'NOEL' UYARISI
Muğla'nın Marmaris İlçesinde, İlçe Milli Eğitim Müdürü okullarda öğrencilerden noel kutlamaları için 50'şer lira para toplanmasına tepki göstererek okullara yazılı uyarı gönderdi. Sosyal medyada paylaşılan uyarı yazısına hakaret ve küfür edilmesi üzerine kadın müdürün resmi evrakı sosyal medyada paylaşanlar hakkında suç duyurusunda bulanacağı öğrenildi.
BİLGİFEN ŞİMDİ DE SEYDİKEMER'E ŞUBE AÇIYOR
Fethiye ve Ortaca’dan sonra 3. şubesini Seydikemer’e açacak olan Bilgifen Etüt Eğitim Merkezi geleceğin nesillerini yetiştirmeye devam ediyor. Çok yönlü ve üretken bireyler yetiştirmeyi hedefleyen Bilgifen Etüt Eğitim Merkezi şube sayısını arttırmayı amaçlıyor.
DATÇA'DA ÖĞRENCİLER GELECEKLERİNE YÖN VERDİ
Datça’da 12. sınıf öğrencileri YGS önce moral depoladı
ÇOCUKLARA HAYVAN SEVGİSİ AŞILANIYOR
Muğla'nın Fethiye ilçesinde "Herşey sevgiyle başlar" projesiyle ilk ve ortaokul öğrencilerine sokak hayvanlarını koruma bilinci anlatıldı.
MİLAS BELEDİYESİ'NDEN İNGİLİZCE KURSU
Gençlerin ve çocukların faydalanması için yıl boyunca yapılan kurslardan biri olan İngilizce kursu Milas Belediyesi Çocuk Kütüphanesinde devam ediyor.
Köyceğizli Öğrencilere İspanya’da Denizcilik Eğitimi
Köyceğiz Şehit Ömer Halisdemir Mesleki ve Teknik Andadolu Lisesi öğrencileri ve öğretmenleri "High Tides" adlı proje kapsamında, İspanya'da bulunan "Institut Public Escola De Capacitacio Nauticopesquera De Catalunya" denizcilik okulunda bir haftalık ERASMUS+ hareketliliğine katıldı.
BAŞPEHLİVAN ÖĞRENCİLERLE BULUŞTU
Seydikemer Bağlıağaç Şehit Nizamettin Akan Ortaokulu’nda bir ilk yaşandı. Okulu sosyal bilgiler öğretmeni Eren Fehmi EROĞLU’nun 7. ve 8. Sınıf öğrencilerinin TEOG başarısını arttırmaya ve meslek kariyer planlamalarına yardımcı olmak amacıyla düzenlediği “Başarıyı Hedefliyorum” adlı etkinlik kapsamında Kırkpınar Başpehlivanı, 2016 yılı Kırkpınar 2.’si Mehmet YEŞİL YEŞİL okulda öğrencilerle buluştu
MİLAS BELEDİYESİ'NDEN KPSS KOLAYLIĞI
Milas Belediyesi Zabıta Müdürlüğü ekipleri Milas merkezde sınava girecek adaylara yardımcı olmak adına 2 adet zabıta aracını görevlendirecek.
Jandarma, çocukları sinema ile tanıştırdı
Muğla İl Jandarma Komutanlığı ile Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü işbirliğinde düzenlenen ‘Dünya Çocuk Hakları Günü’nde düzenlenen etkinlikte Menteşe’nin dağ mahallelerinden Günlüce İlkokulu öğrencileri Muğla İl Jandarma Komutanlığı’nın misafiri oldu.     Aktif Anket Yok...