EĞİTİM ARAŞTIRMA HASTANESİ SON DURUMU

Serap Ülkü Köşe Yazısı

09 Ağustos 2017 Çarşamba 15:20 < MEDYA
Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nde Serap Ülkü'nün başına gelenlere Muğla Valisi Esengül Civelek ve Kamu Hastaneleri Genel Sekreterliği el koydu. Olaydan sorumlu personeller hakkında idari soruşturma başlatıldı. 
Serap Ülkü'nün babaannesinin diyaliz hastası olması nedeniyle yaşam kolu diye tabir edilen koluna serum takılması nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşanmıştı. Serap Ülkü'nün sosyal medyada paylaşım yapmasının ardından bazı yerel gazetelerde konuyu manşete taşıdı. Olay hakkında hemen soruşturma başlatıldı. Son durumu Serap Ülkü köşe yazısına taşıdı.. 

SERAP ÜLKÜ KÖŞE YAZISI

Babaannemin rahatsızlığı nedeniyle bir haftadır Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Eğitim ve Araştırma Hastanesinde tedavi görmekteyiz.


Hastanede babaanneme yanlış tedavi uygulanması nedeniyle daha doğrusu serum takılmaması gereken koluna serum takılması nedeniyle sıkıntılı bir süreç yaşadık. Bu durumu da sosyal medya üzerinden dile getirdim ve yerel haberlerde yer buldu.
Bu sürecin ardından Muğla Valimiz Esengül Civelek hanımefendi hemen konuyla ilgilendi ve desteğini esirgemedi. Kamu hastaneleri birliği genel sekreteri Sayın Dr Rıza Murat Himoğlu konuyla hemen ilgilenmeye başlayarak büyük hassasiyet gösterdi, kendilerine çok teşekkür ediyorum.


Yanlış müdahalede bulunan personeller hakkında da idari soruşturmanın hemen başlatıldığını öğrendim. Birkaç kişinin yanlış yapmasının tüm hastaneye mal edilemeyeceğini, Hastanede eli öpülecek hemşirelerimizinde doktorlarımızında olduğunu çok iyi biliyorum.

Yapılan hatanın kişi bazlı olduğunu ve bu süreçten sonra hastanede çok hızlı şekilde düzeltici şekilde gerekenlerinin yapıldığını görmek beni çok mutlu etti.
Başımıza gelenlerin hiçbir hemşehrimizin başına gelmemesi en büyük dileğimdir. Yanımda olan herkese teşekkür ederim.


Son bir hatırlatma yapmak istiyorum yöneticilerin bu tutumunun kişiye özel değil, herkesi kapsadığını da bilmenizi isterim. Bu konuda kamu hastaneleri birliğinde özel bir birim kurulduğunu da öğrendim. Başvuran vatandaşların tüm şikayetleri hassasiyetle takip ediliyor. Eğer sizde olumsuz bir durumla karşılaşırsanız başvurabilirsiniz.  
783 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR     Aktif Anket Yok...