DALYAN KANALINDAKİ KİRLİLİK TEPKİ ÇEKTİ

Ortaca'ya bağlı Dalyan Mahallesinde, her gün binlerce yerli ve yabancı turistin ziyaret ettiği Dalyan kanalının son görüntüleri çevre duyarlılığı olan vatandaşların tepkisini çekti.

11 Ağustos 2017 Cuma 17:54 < ÇEVRE - HAYVANLAR
Kanaldaki çöplerin fotoğrafını çekerek sosyal medya hesaplarında paylaşan vatandaşlar yetkililerin dikkatini çekmeye çalışarak “Dalyan kanalı dünyaca bilinen bir yer. Bu halde olması içimizi sızlatıyor. Buraya her gün kanalı görmek ve tekne turlarına katılmak için binlerce yerli ve yabancı turist geliyor. Bu görüntüleri izah edemiyoruz. Dalyan kanalının temizliğini yetkililer sadece gönüllülerden bekliyorlar. Yetkililerinde taşın altına elini sokmalarını bekliyoruz. Bu kanalın sahibi yok mu?” yorumlarında bulundu

Dalaman, Ortaca, Köyceğiz Turistik Otel ve Turizm İşletmecileri Birliği (DOKTOB) Başkanı Yücel Okutur da, Dalyan Kanalına acilen sintine merkezi yapılması gerektiğini açıklamıştı.

Her yıl kanal il idare kurulu toplantısında tedbirler alınmasına rağmen şuana kadar hiçbir uygulama yapılmamasının üzüntü verici olduğunu dile getiren Okutur, konuyla ilgili; “Artık bunun uygulanma zamanı gelmiştir. Çünkü kanalın ciddi anlamda kirlendiği açıktır. Bu durum Üniversitelerimizden aldığımız raporlarla da belirlenmiştir. Acilen sintine suyu alma depolama tesislerimizi yaparak, teknelerimizin sintine suyu ve egzoz bakımlarının kontrollerinin yapılması gerekiyor. Bunların kesinlikle kontrol altına alınması gereklidir. Bununla ilgili acilen Valiliğimiz, Büyükşehir Belediyemiz ve Kaymakamlıklarımızın harekete geçmesi gerekmektedir” ifadelerini kullanmıştı.
388 defa okundu.
EtiketlerDalyan Dalyan Kanalı Dalyan kirlilik Dalyan Haber Ortaca haber
YORUM EKLE
    YORUMLAR
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?