DAKİKA DAKİKA FETÖ OPERASYONLARI

Muğla'da yaşanan FETÖ Operasyonlarını bu haberde güncel olarak takip edebilirsiniz. Muğla'da neler yaşanıyor..

17 Eylül 2016 Cumartesi 09:26 < ASAYİŞ


FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik olarak Fethiye’de de devam eden soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen 6 kişiden 4’ü tutuklandı.


Fethullahçı terör örgütüne yönelik olarak Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında Fethiye adliyesine getirilen aralarında esnaf, ev hanımı, mali müşavirin olduğu öğrenilen zanlılar mahkemeye çıkarıldı. 
Çıkarıldıkları mahkemece ‘terör örgütüne’ üye olmak suçlamasıyla tutuklanan M.N.K (39), Y.S (43), E.S (49) ve A.T (55) tutuklanarak Eşen cezaevine gönderildi. E.B (34) ve M.T (49) adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

------------------------------------------------------------------------------


MARMARİS - ANKARA VE GÖLCÜK'TE OPERASYON...
Marmaris, Ankara ve Gölcük’te yapılan eş zamanlı operasyonlarda 4’ü rütbeli asker, 3’ü polis, 1’i memur 8 kişi FETÖ/PDY Terör Örgütü üyesi oldukları iddiasıyla gözaltına alınarak adliyeye sevk edildi.


Marmaris Terörle Mücadele Birim Amirliğinin çalışmaları neticesinde, İlçe Cumhuriyet Başsavcılığı kararı sonrası gerçekleştirilen operasyonda yakalanan 4 rütbeli asker M.Ü. (44), E.Ç. (37), Ö.E. (34) ve U.K. (29) ile sivil memur B.A.’nın (37) Aksaz Deniz Üs Komutanlığı’nda görevli oldukları belirtildi. Gölcük’te yakalanan A.İ. (28) ve H.H.’nın (30) terörle mücadele, Ankara’da yakalanan G.Ö.’nün ise (22) cinayet bürolarında görevli polis memurları oldukları öğrenildi.

---------------------------------------ULA'DA 12 KİŞİ TUTUKLANDI
ethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında uğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında gözaltına alınan ve adileye sevk edilen işadamlarından 12 kişi tutuklandı. 


Soruşturma kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan ve aralarında müteahhit, esnaf ve avukatın bulunduğu işadamları önceki gün savcılığa sevk edilmişti. Savcılık gözaltına alınan iş adamlarından 4 kişiyi serbest bırakırken, 12 kişi tutuklanarak cezaevine gönderildi.
Mahkeme iş adamları A.A, İ.D, M.A, Ö.D, S.U, T.P, V.Y, H.T, H.H.K. ve S.G, S.Ç, ve O.֒yi ‘suç işlemek için örgüt kurma ve üye olma’, ‘örgüte finansal destek sağlamak’ ve ‘milli, dini ve insani duyguları istismar etmek suretiyle himmet adı altında yardım toplama’ suçundan tutukladı. Tutuklanan iş adamları cezaevine gönderildi.

FETHİYE'de 5 KİŞİ TUTUKLANDI
Muğla'nın Fethiye ilçesinde, Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ/PDY) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında gözaltına alınan 5 kişi daha tutuklandı.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında "terör örgütüne üye olmak" suçlamasıyla gözaltına alınan, aralarında esnaf ve iş adamlarının da bulunduğu şüphelilerin Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğündeki işlemleri tamamlanmasının ardından sağlık kontrolleri gerçekleştirilip adliyeye sevk edildiler. Yaklaşık 14 saat süren sorgulamanın ardından şüpheliler A.Ç. (39), R.S. (33), H.Y. (38), A.A. (41) ve Ü.D. (28) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanıp eşen T tipi ceza evine gönderildiler. Fethiye’de FETÖ/PDY terör örgütü soruşturması kapsamında adliyeye sevk edilen 52 kişiden 20’si tutuklanıp ceza evine gönderilirken 32 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

-----------------------
DALAMAN - ORTACA'DA 8 TUTUKLAMA
 Ortaca ve Dalaman’da sürdürülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında adliyeye çıkarılan 10 sanıktan 8’i tutuklandı. 

Edinilen bilgiye göre, Ortaca Cumhuriyet Savcılığınca yürütülen FETÖ/PDY soruşturması kapsamında Ortaca ve Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüklerince 20 Ağustos günü yapılan eş zamanlı operasyonlarla gözaltına alınan zanlılardan sorgulamaları tamamlanan 10 kişi adliyeye çıkarıldı.
Ortaca Cumhuriyet Savcılığınca yapılan sorgulamanın ardından tutuklanmaları talebi ile mahkemeye sevk edilen sanıklardan Murat A., Fehim Ç., Mustafa K., Tuncay G., Özgür K., Ali C., Ayhan A. ve Hakkı A. tutuklanarak Seydikemer Eşen Cezaevine gönderildi.
Diğer sanık A.G. ve D.Y., ise adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.
Ortaca ve Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüklerinde gözaltında bulunan diğer sanıkların ise sorgulamaları devam ediyor.

---------------------------------------------------------------------------------------------


Fethiye'de Fetö Operasyonu 2 Tutuklama
Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması'na (FETÖ/PDY) yönelik soruşturma kapsamında, Fethiye Adliyesinde görevli 16 personel ve 1 öğretmenin ifadeleri alındı. İfadelerin ardından 15 adliye personeli adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken 1 adliye personeli ve öğretmen tutuklandı.

FETÖ/PYD soruşturması kapsamında Fethiye Adliyesi'nde operasyon düzenlendi. Operasyon kapsamında adliyede görevli 16 personel ve 1 öğretmen İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şubesi ekiplerince yakalandı. FETÖ/PDY terör örgütüne üye olmak suçundan Fethiye Adliyesinde görevli R.C.K (35), O.Ş (25), Y.S (27), M.T (27), D.T (31), E.Ç (27), D.C (44), E.Ö (26), F.T (36), E.A (28), A.A (29), F.S (29), B.K (26), A.N (34), S.A (27), B.Y (30) ile aralarında öğretmen de olan S.T (50)’nin ifadeleri alındı.
Yaklaşık 30 saat süren ifadelerin ardından 15 kişi adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken adliyede görevli Y.S (27) ve öğretmen S.T (50) çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak Eşen Cezaevine gönderildi. 


------------------------------------------------------------------------------------

4 POLİS 1 ÖĞRETMEN TUTUKLANDI

Fetullahçı Terör Örgütü Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında Muğla’da 4 polis ve bir öğretmen çıkarıldıkları mahkeme tarafından tutuklandı. 
Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen FETÖ/PDYP soruşturması kapsamında Muğla Emniyet Müdürlüğü’nde görevli Gürhan C., Kerim B., Adem A., Osman A, ve öğretmen Bilal T. savcılık soruşturmasının ardından tutuklanmaları talebi ile mahkemeye sevk edildiler. Mahkeme, 4 polis ve bir öğretmen hakkında tutuklama kararı verdi. Tutuklanan polisler ve öğretmen cezaevine sevk edildi.
--------------------------------------------
DALAMAN VE ORTACA'DA 13 GÖZALTI

Ortaca ve Dalaman’da yapılan FETÖ/PDY operasyonlarında toplam 13 kişi gözaltına alındı. 
Edinilen bilgiye göre, Ortaca ve Dalaman İlçe Emniyet Müdürlükleri ekipleri tarafından yapılan FETÖ/PDY operasyonlarında aralarında Ak Parti Dalaman eski yönetim kurulu üyesi S.Ç.’nin de bulunduğu esnaf ve iş adamlarından oluşan 13 kişi gözaltına alındı.
Ortaca ve Dalaman’da eş zamanlı olarak yapılan operasyonlarda A.T., M.A., A.Ş., A.A., F.Ç.,D.Y., S.Ç., A.G., H.A., A.C., M.A.O., Y.O., A.A. isimli şahıslar gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından gözaltına alınan isimlerin ev ve iş yerlerinde arama yapıldı. Gözaltına alınan şahısların Ortaca ve Dalaman İlçe Emniyet Müdürlüklerindeki sorgulamalarının devam ettiği öğrenildi.

-------------------------------------------------------Fethiye’de, FETÖ/PDY Terör Örgütü operasyonunda gözaltına alınıp Adliyeye sevk edilen 15 kişiden 10’ nu tutuklanırken 5 kişi adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı. 

Dün sabah saatlerinde Fethiye Emniyet Müdürlüğü polis ekipleri tarafından yoğun güvenlik önlemleri altında adliyeye getirilen 15 şüphelinin sorgulaması yaklaşık 18 saat sürdü. 

Turizm beldesi Fethiye’de de FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik olarak yapılan operasyonda yakalanan 15 şüphelinin emniyetteki sorgularının tamamlanıp adliyeye sevk edilmesinin ardından şüphelilerin Cumhuriyet savcılığında ve nöbetçi mahkemedeki sorgulamalarıda saatlerce sürdü.

Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından FETÖ/PDY terör örgütüne üye oldukları ve himmet topladıkları iddiasıyla, aralarında esnaf, doktor, inşaat mühendisi ve geçtiğimiz günlerde ismi geçen belediye meclis üyesi ile avukatların da bulunduğu 15 kişi den 10 u tutuklanıp cezaevine gönderilirken 5 i adli kontrol şartı ile serbest bırakıldı.

Gece saat 04:00 e kadar devam eden sorgulama sonunda Fethiye Belediye Meclis Üyesi M.S (47) nin yanı sıra Avukat M.S.İ (46) Esnaflar T.G (48), Ş.Ç (43), C.E (46) adli kontrol şartı ile serbest bırakılırken Esnaflar E.E., Ü.Ü., A.K., Ö.G., C.E., A.E., M.A. ve M.K.’nın yanı sıra avukat N.G. doktorlar İ.Ç. ve Y.T. tutuklanarak cezaevine gönderildi. Fethiye’deki FETÖ/ PDY terör örgütüne yönelik olarak operasyonların devam edeceği öğrenildi.
--------------------------------------------------FETHİYE'DE 15 KİŞİ ADLİYEYE SEVK EDİLDİ
Fethiye’de Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması’na (FETÖ/PDY) yönelik düzenlenen operasyonda 15 kişi adliyeye sevk edildi.
Edinilen bilgiye göre, FETÖ/PDY operasyonu kapsamında Fethullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına üye olmak suçundan gözaltına alınan aralarında, Belediye meclis üyesi ,doktor, avukat, muhasebeci, ve esnaflarında olduğu T.G, M.S.İ, İ.Ç, E.E, Ü.Ü, A.K, Ş.Ç, Ö.G, M.S, C.E, A.E, N.G, Y.T, M.A, M.K  isimli şahıslar emniyetteki sorgularının ardından adliyeye sevk edildiler. 
 

görüntü hazırlanıyor.. az sonra...

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

KÖYCEĞİZ'DE 3 TUTUKLAMA

Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde FETÖ/PYD soruşturması kapsamında gözaltına alınan 13 kişiden 3’ü tutuklandı. 
Köyceğiz’de 8-9 Ağustos tarihlerinde yapılan FETÖ/PYD soruşturması kapsamında yapılan operasyonlarda 2’si kadın 13 kişi gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin ardından adliyeye sevk edilen 13 kişiden, Bahar Tuluk, Tahir Tuluk ve Ömer Tekin tutuklandı.
Adliyeye sevk edilen isimlerden M.K., A.K., İ.K., U.K., M.U., M.,S., A.S., E.U., M.A., Z.A. serbest bırakıldı.
Tutuklanan 3 zanlı Düğerek Cezaevine gönderildi.
Soruşturma kapsamında, haklarında gözaltı kararı olan M.Ç., Ö.K., S.Ü. ve Ş.Ü.’nün ise firar ettiği bilgisine ulaşıldı. Firar eden M.ǒnin örgütün Muğla imamı olduğu, Ö.K.,’nin ise Köyceğiz imamı olduğu iddia edildi. Firar eden isimlerin arama çalışmasının devam ettiği öğrenildi.

---------------------------------------------------------------------------------------------
Fetullahçı Terör Örgütü-Paralel Devlet Yapılanması soruşturması kapsamında Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında iki polis ve iki öğretmen tutuklandı. 
Fetullahçı Terör Örgütü'nün 15 Temmuz’daki darbe girişiminin ardından Muğla Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından başlatılan soruşturma kapsamında, Muğla Emniyet Müdürlüğünde görevli polis memurları Ersin Sekmen ve Muhitten Köklü ile öğretmen Mehmet Necip Yakup ve özel bir kolejde öğretmenlik yaptığı öğrenilen ve FETÖ/PDY örgütünün ‘Dijital Bölge İmamı’ olduğu açıklanan Tuncay Şefkat, cezaevine gönderildi.

Muğla'da 98 kişi tutuklandı 
Öte yandan Muğla Valisi Amir Çiçek, FETÖ/PDY terör örgütüne yönelik 15 Temmuz tarihinden bu yana yürütülen operasyonlar hakkında yazılı bir açıklama yaptı. Açıklamada, "15 Temmuz’da Marmaris’te Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a suikast girişiminde bulunanlar dahil, hakim, savcı, asker, polis, öğretmen ve diğer kamu görevlilerinden FETÖ'ye mensup olduğu veya bu örgüte yardım ettiği iddiası ile gerçekleştirilen operasyonlarda 247 kişinin gözaltına alındığı, gözaltına alınanlardan 98’inin tutuklandığı, 76 kişi hakkında adli kontrol ile serbest bırakıldığı, 30 kişinin serbest bırakıldığı, 11 kişinin başka illere sevk edildiği ve 32 kişinin ise soruşturma ve gözaltı işlemlerinin devam ettiği" bildirildi.


-----------------------------------------------------------------------
KÖYCEĞİZ'DE 4 KİŞİ GÖZALTINDA
Muğla’nın Köyceğiz ilçesinde FETÖ/PYD soruşturması kapsamında yapılan operasyon sonucu 4 kişi gözaltına alındı. 
Edinilen bilgiye göre; Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri tarafından bugün öğlen saatlerin yapılan operasyon sonucu FETÖ/PYD üyesi olduğu iddia edilen 4 kişi gözaltına alındı.
Emniyet Müdürlüğü ekipleri; U.K., İ.K., Ö.T. ve M.A.’yı soruşturma kapsamında gözaltına aldı.
Gözaltına alınan şüpheliler, Muğla İl Emniyet Müdürlüğüne götürüldü.
Öte yandan, Köyceğiz İlçe Emniyet Müdürlüğünce FETÖ/PYD soruşturması kapsamında gözaltına alınan ikisi kadın, 5 kişinin ise Emniyet Müdürlüğündeki işlemlerinin devam ettiği öğrenildi.

----------------------------------------------------


MİLAS'TA TUTUKLAMA
Milas’ta Fetullahçı Terör Örgütüne üye oldukları gerekçesiyle dün adliyeye sevk edilen 35 zanlıdan 24’ü tutuklandı, 11’i serbest kaldı. Milas Cumhuriyet Başsavcılığınca yürütülen soruşturma kapsamında Milas Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliğince düzenlenen operasyonda aralarında çok sayıda işadamı, esnaf, hekim, mimar, öğretmen gibi meslek mensuplarının bulunduğu yaklaşık 35 zanlı, bir haftayı aşan gözaltı sürelerinin ardından dün adliyeye sevk edildi.

Adliyeye sevk edilen 35 zanlı, savcılık sorgusuna tabi tutulmuştu. Burada yapılan sorgu işlemlerinin ardından zanlıların 24’ü tutuklandı, 11’i adli kontrolle denetimli serbest kaldı.

Zanlılar, FETÖ yapılanmasının finans ayağını oluşturduğu, himmet adı verilen örgütün para toplama yönteminde ilişkileri olduğu gerekçeleriyle gözaltına alınmıştı..

Operasyon kapsamında 3 şüphelinin de firari durumu sürüyor.

-----------------------------------------------------------


Seydikemer İlçesi’nde 4 imam açığa alındı...

FETÖ/PDY operasyonları kapsamında tüm kamu kurumlarında soruşturmalar devam ediyor. Özellikle Milli Eğitim Müdürlükleri’nde olmak üzere birçok öğretmen açığa alındı. Müftülüklerde FETÖ/PYD üyesi olduğu iddia edilen şahısları belirlemek için soruşturma başlatırken bu kapsamda Seydikemer İlçesin’de de 4 İmam açığa alındı. Açığa alınanların 3 tanesi İmam ve 1 Kuran Kursu hocası olduğu öğrenildi... Açığa alınan imamlardan N.A’nın daha önce Seydikemer Kaymakamlığı tarafından başarı belgesi ile ödüllendirilen personeller arasında yer aldığı ortaya çıktı...

 
 
 

Eş zamanlı baskınlar yapıldı
15 Temmuz başarısız Darbe girişiminin ardından tüm Türkiye’de başlatılan "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanmasına (FETÖ/PDY)" yönelik operasyonları kapsamında Fethiye’de de çok sayıda esnaf ve iş adamına yönelik operasyonlar yapılıyor. Operasyonlar kapsamında bugün 5 kişi adliyeye sevk edildi.
Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele ekipleri Fethiye’nin değişik mahallerinde FETÖ üyesi iddiasıyla pek çok ev ve işyerine operasyon düzenledi.
Fethiye İlçe Emniyet müdürlüğü Terörle Mücadele ekiplerinin oldukça gizli şekilde gerçekleştirdikleri operasyonlarda gözaltına aldıkları şüphelilerle ilgili soruşturmayı derinleştirirken operasyonlarla ilgili olarak resmi makamlardan açıklama yapılmadı.
Terörle mücadele ekipleri operasyonlarda bazı kamu kuruluşları ile belediyelerden tahsis ettikleri araçları kullandı.
Yapılan operasyonlar sonucunda, ilk ifadeleri alınan 5 kişi "Fetullahçı Terör Örgütü/Paralel Devlet Yapılanması (FETÖ/PDY)" üyesi oldukları iddiası ile adliyeye sevk edildiler.
Öte yandan Seydikemer’de de birisi aile hekimi olmak üzere 2 kişinin gözaltında olduğu, operasyonların çok kapsamlı olarak devam ettiği öğrenildi. 


-----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi’nde polis tarafından yapılan FETÖ/PDY soruşturması kapsamında aralarında üniversitenin Rektör Yardımcısı ve Genel Sekreter ile akademisyen ve idari çalışanların bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı. 


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi'nde öğretim üyeleri ve idari personele yönelik, FETÖ/PDY'nin 15 Temmuz darbe girişimi sonrası başlatılan soruşturma kapsamında operasyon düzenlendi.

Sabah erken saatlerde öğretim üyeleri ve idari personellere ait lojmanlarda aramalar yapılırken, aralarında üniversitenin Rektör Yardımcısı ve Genel Sekreter ile akademisyen ve idari çalışanların bulunduğu 21 kişi gözaltına alındı.


Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Mansur Harmandar FETÖ/PDY soruşturması kapsamında düzenlenen operasyon ile ilgili olarak yaptığı açıklamada, “Daha önceden YÖK, valiliğimiz ve emniyetle yakın işbirliği içinde bir soruşturma başlatmıştık. Bu soruşturma kapsamında 8 akademik personelimiz görevinden uzaklaştırılmıştı. Halende 8 akademisyen hakkında disiplin soruşturmaları devam etmektedir. Bugün de emniyet tarafından soruşturma kapsamında bir operasyon yapıldı.Gözaltına alınanlar arasında çok yakınımda bulunan ve uzun yıllardır tanıdığım isimler var. Bu kişilerden hiçbir şüphem yok. Yanlış ihbarlar nedeni ile gözaltına alındıklarını düşünüyorum. Bunların hepsi soruşturmanın bitmesi ile ortaya çıkacak” dedi.

Bu arada soruşturma kapsamında gözaltına alınan şüphelilerin ifadelerinin alınması için Muğla İl Emniyet Müdürlüğü’ne getirildikleri ve sorgularının devam ettiği öğrenildi.

-----------------------------------------------------------------
FETHİYE’DEKİ FETÖ ŞÜPHELİLERİ SAVCI KARŞISINDA...

Fethiye'de açığa alınan 1 komiser yardımcısı ve 3 polis ile 1'i teğmen olmak üzere 3 askerin, dün gece Fethiye’ye Adliyesinde ifadeleri alındı.

Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) darbe girişimine ilişkin soruşturma kapsamında adliyeye sevk edilen asker ve polisler, Adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı. Fethiye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından yürütülen soruşturma kapsamında silahlı terör örgütüne üye oldukları iddiasıyla Komiser yardımcısı ile polis memurları  ve jandarmalar Fethiye Adliyesine getirilerek Sulh Ceza Hakimliğinde ifade verdiler. Ş

üpheliler üzerlerine atılı suçlamayı kabul etmediler. Nöbetçi Mahkeme 7 şüpheliyi yurt dışına çıkış yasağı koyup adli kontrol şartıyla serbest bıraktı.


------------------------------------------------------MUĞLA İMAMI OLDUĞU İDDİA EDİLEN ŞAHIS YAKALANDI
FETÖ'nün 'Bodrum ve Muğla imamı olduğu iddia edilen' Asım" kod adlı Çağrı Acar yakalandı. Acar'ın üzerinden örgüt içindeki hiyerarşide şifre amaçlı kullanıldığı tespit edilen bir dolarlık banknot çıktı.

Fetullahçı Terör Örgütü / Paralel Devlet Yapılanması'nın (FETÖ/PDY) "Bodrum ve Muğla imamı" olduğu gerekçesiyle aranan "Asım" kod adlı Çağrı Acar, İzmir'in Tire ilçesinde yakalandı. Alınan bilgiye göre, Tire Emniyet Müdürlüğü ekipleri, FETÖ/PDY üyesi Acar'ın (31) ilçeye geldiği istihbaratı üzerine çalışma başlattı. Zanlı, Hürriyet Mahallesi'nde saklandığı evde yakalandı.

ÜZERİNDEN BİR DOLARLIK BANKNOT ÇIKTI

Acar'ın üzerinden, FETÖ elebaşı Fetullah Gülen tarafından okunarak ABD'den gönderildiği, örgüt içindeki hiyerarşide şifre amaçlı kullanıldığı tespit edilen "F" seri numaralı bir dolarlık banknot bulundu. "F" serisi dolarların örgüt hiyerarşisinde üst düzeydeki mensuplara verildiği belirtiliyor. FETÖ'nün darbe girişiminin ardından düzenlenen operasyonlarda gözaltına alınan ve tutuklanan bazı şüphelilerin üzerlerinden de bir dolarlık banknotlar çıkmıştı. Fetullahçı Terör Örgütü'nün (FETÖ) "Bodrum ve Muğla imamı" olduğu gerekçesiyle aranan ve İzmir'de yakalanan "Asım" kod adlı Çağrı Acar, Acar, işlemlerinin ardından Bodrum Emniyet Müdürlüğü ekiplerine teslim edildi. Zanlının, ekiplerce Bodrum Emniyet Müdürlüğüne getirildiği öğrenildi.


HENÜZ ÇAĞRI ACAR'IN NE İŞ YAPTIĞI KONUSUNDA NETLİK KAZANAN BİLGİ VERİLMEDİ.. YENİ BİLGİLER DOĞRULTUSUNDA HABER GÜNCELLENECEKTİR..
----------------------------------------------------------------------------------------------

ESKİ MARDİN VALİSİ MUĞLA'DA GÖZALTINA ALINDI...


Muğla’nın Bodrum ilçesinde tatil yapan eski Mardin Valisi Turhan Ayvaz, FETÖ\PDY örgütüne üye olmaktan gözaltına alındı. 

15 Temmuz Cuma gecesi FETÖ\PDY tarafından yapılan darbe girişiminin ardından Bodrum’da aralarında hakim, savcı, polis, öğretmen ve iş adamlarının bulunduğu 25 kişi gözaltına alındı. Yapılan operasyonlar kapsamında gece yarısı Bodrum İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından eski Mardin Valisi Turhan Ayvaz’ın tatil yaptığı eve baskın yapıldı. Evde yapılan aramaların ardından Ayvaz gözaltına alınarak, Emniyet Müdürlüğü'ne götürüldü. Hakkında yakalama kararı olan Ayvaz, Bodrum Devlet Hastanesi'ne getirilerek sağlık kontrolünden geçirildi. Eli kelepçeli olan Ayvaz, hastane çıkışında bir problem olmadığını belirterek, “Önemli bir şey yok. Yanlış bir anlaşılma var. Bu olaylarla alakası yok. Mardin Valiliğimizle alakalı küçük basit bir şikayet. Tatildeydik” ifadelerini kullandı. Ayvaz’ın Mardin Valiliği'nden 2013 yılında Merkez Valiliği'ne atandığı öğrenildi.

--------------------------------------------------------------------------------------Olağanüstü Hal (OHAL) Kapsamında Alınan Tedbirlere İlişkin Kanun Hükmünde Kararname'yle, milli güvenliğe tehdit oluşturduğu tespit edilen FETÖ'ye aidiyeti, iltisakı veya irtibatı belirlenen 35 sağlık kurum ve kuruluşu, bin 43 özel öğretim kurum ve kuruluşuyla özel öğrenci yurdu, pansiyonu, bin 229 vakıf, dernek, 19 sendika, federasyon ve konfederasyon ile 15 vakıf yükseköğretim kurumu kapatıldı. Kapatılanların tam listesi yayınlanırken, Listede Muğla'da ;

Bodrum Özel Merter İlkokulu, Fethiye Özel Fethi Bey İlkokulu, Dalaman Özel Burç Meltem İlkokulu, Menşete Özel Piri Reis İlkokulu, Milas Özel Ümit İlkokulu, Bodrum Özel Merter Anadolu Lisesi, Fethiye Özel Fethi Bey Ortaokulu, Milas Özel Ümit Ortaokulu, Dalaman Özel Burç Meltem Ortaokulu

İstikamet Çalışanlar Derneği, Fethiye İşadamları Derneği, Bodrum Sanayici ve İşadamları Derneği, Bodrum Eğitim Gönüllüleri Derneği, Genç Sinerji Derneği, Milas Adrenalin Derneği yer aldı...

Türkiye geneli tam listeyi incelemek isterseniz : 
http://www.mynet.com/haber/guncel/iste-ilk-ohal-kararnamesiyle-kapatilan-kurum-ve-kuruluslar-2553690-1 okuyabilirsiniz...
----------------------------------------------------------------------------------------

Muğla'nın Ortaca ve Dalaman ilçelerinde FETÖ bağlantısı bulunduğu ileri sürülen dershane, yurt ve kolej mühürlendi. 
Edinilen bilgiye göre; Muğla İl Emniyet Müdürlüğü ekipleri ve İlçe Milli Eğitim Müdürlükleri görevlileri tarafından Ortaca Özel Ümit FEM Dershanesi’nde, Özel Şahinde Kız Öğrenci Yurdu’nda ve Dalaman Özel Burç Meltem Koleji’nde arama yapıldı. Arama sonucu kurumlarda kimseye ulaşılamazken, Muğla Valiliğinin kararı gereğince binalar mühürlendi. Ekipler, binalardaki elektronik alet ve evraklara el koydu.

------------------------------------------------------------------------------------------------
CUMHURBAŞKANI'NIN KALDIĞI OTELİ SORMUŞLAR
FETÖ'cü darbeci askerlerin Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele gerçekleştirdiği saldırının yeni görüntüleri ortaya çıktı.


Darbeci askerlerin 15 Temmuz gecesi, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın tatil yaptığı Marmaris’teki otele yaptığı hain baskınla ilgili yeni görüntüler ortaya çıktı. Hainlerin, askerlerin helikopterle indirildikten sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kaldığı oteli, sivillere sorduğu ortaya çıktı.

Erdoğan’ın Marmaris’ten ayrılmasından haberdar olmayan darbeci SAT ve MAK askerlerinden oluşan karma tim, sahil yoluna çıkan ara yollarda durdurdukları araç sürücülerine ve inen bir kişiye otelin yerini sordukları anlaşıldı.

Bölgede bulunan bir güvenlik kamerasına takılan askerlerin otele yaklaşma görüntülerinde, araçtan inen bir kişinin karşısında çok sayıda askeri görmesiyle şaşkınlık yaşadığı görülüyor. Karşısında silahlı askerleri gören kişinin, korku ile yerinden kıpırdamadığı, askerlerin oteli sorması sonrası eliyle oteli gösterdiği görüntülere yansıyor. Çok korkan şahsın, askerlerin kendisini serbest bırakması sonucu hızlı adımlarla uzaklaştığı görüldü.

Büyük bir dikkat, sessizlik ve tek sıra halinde ilerleyen askerler, otel yerini tespit ettikten sonra 100 metre mesafedeki Grand Yazıcı Club Otel yönüne doğru gittikleri görülüyor.
Güvenlik kamera kayıtlarında tarihi doğru ama saatin yanlış olduğu tespit edilerek, kayıtlar tutanak altına alındı. Askerlerin helikopterlerden indikten sonra toplanıp takribi saat:03.15 sıralarında hareket etmeye başladığı öğrenildi.

İŞTE O GÖRÜNTÜLER--------------------------------------------------FETÖ Operasyonları büyümeye devam ediyor. Muğla ve ilçelerinde birçok adrese baskın düzenlenirken, son bir baskın haberi de Seydikemer'den geldi. Cemaate yakınlığı ile bilinen, cemaatin finansörlerinden olduğu iddia edilen BİLAL SANCAR'ın sahibi olduğu SANCARLAR MOBİLYA, SANCARLAR PETROL, ve Fethiye'deki evine eş zamanlı operasyon düzenlendi. Fethiye KOM Grup Amirliği, Fethiye ve Seydikemer İlçe Emniyet Müdürlüğü tarafından yapılan ortak operasyon sonucunda, işyeri ve ikametgahta bazı evraklara ve bilgisayarların tamamına el konuldu. Bilal Sancar'ın araması olduğu ve henüz gözaltına alınmadığı iddia ediliyor. 

--------------------------------------------------
MARMARİS TE TÜM ARAÇLAR KONTROLDEN GEÇİRİLİYOR
Fetullahçı Terör Örgütünün (FETÖ) darbe girişimi sırasında Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ayrılmasının ardından konakladığı otele saldırı düzenleyen askerlerin yakalanması amacıyla Marmaris’te yürütülen çalışma kapsamında ilçeye giriş çıkış yapan tüm araçlar kontrolden geçiriliyor. 
İlçeye giren ve çıkan her araçta bulunanlara, aranan suikastçilerin fotoğraflarını gösterilerek görüp görmedikleri soruluyor. Öte yandan, benzeri kontrollerin, ilçenin ana halterlerindeki diğer noktalar ile kırsal mahallelerinde de başlatıldığı bildirildi.
-------------------------------------------
MENTEŞE'DE BİR SİTE DİDİK DİDİK ARANDI... 
Muğla’da Jandarma ve Emniyet tarafından FETÖ/PDY kapsamında Menteşe ilçesi Menteşe Konutlarındaki bir sitede arama çalışması yaptı. 

Menteşe İlçe Jandarma Komutanlığı ve Muğla Emniyet Müdürlüğü Terörle Mücadele Şube Müdürlüğü ekiplerinin ortaklaşa düzenledikleri operasyona Jandarma Olay Yeri İnceleme ekipleri de katıldı.

Menteşe Kooperatifindeki bir siteye yapılan operasyonda sitedeki üç blokta bulunan tüm evler jandarma ve TEM ekipleri tarafından didik didik arandı. Üç blokta bulunan ve çoğunluğu boş olan evlerin yanı sıra sitenin yöneticisinin bulunduğu binada da arama yapıldı.
Gülen Cemaati tarafından yaptırıldığı öğrenilen konutlarda yapılan aramada cemaatin Muğla’daki önemli isimlerinden birisi olduğu ileri sürülen Ö.Ş.’nin evinde ve diğer site bloklarında yapılan aramada Fethullah Gülen’e ait kitapların bulunduğu öğrenildi.
-------------------------------------------------------------------------------------------------------

FETHİYE ÖZEL ŞEHİT FETHİ BEY OKULU'NA MÜHÜR

FETÖ/PDY ile bağlantılı olduğu belirlenen Şehit Fethiye Bey İlkokulu ve Ortaokuluna Fethiye İlçe Emniyet Müdürlüğüne bağlı ekiplerce çalışma yapıldı. Bu kapsamda FET֒yle bağlantılı olduğu iddia edilen Özel Şehit Fethiye Bey İlkokulu ve Ortaokulu İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü yetkilileri ve polisler tarafından mühürlend
i. 


-----------------------------------------------------------------------------------------------


Muğla'nın Marmaris ilçesinde İl Jandarma ve Özel Harekat Polisinin ortaklaşa İçmeler Mahallesi kırsalında gerçekleştirdiği operasyonda, Cumhurbaşkanı Erdoğan'ın kaldığı otele saldırı düzenleyen darbeci askerlere ait 12 adet uzun namlulu silah ile çok sayıda şarjör ele geçirildi. 


15 Temmuz gecesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın Marmaris'te kaldığı otele saldırı düzenleyen ve daha sonra ormanlık alana kaçan askerleri arama çalışmaları devam ediyor.

Bu kapsamda sabah sabah saatlerinde İçmeler Sakızlı tepe bölgesi karakulak deresinde operasyonları yoğunlaştıran ekipler dere içerisine gizlenmiş 12 adet HK-416 uzun namlulu tüfek ile 6 adet tabanca şarjörü ele geçirdi.

Yapılan aramalarda ayrıca 3 el bombası, 6 adet tabanca şarjörü, 21 adet tüfek şarjörü, 1 adet barette tabanca, evrak ve dokümanlar, 2 adet flash bank, 1 adet gece görüş kamerası, 2 adet sırt çantası, 1 adet termal kamera, 1 adet yüzbaşı rütbeli gömlek, 3 hücum yeleği, 1 adet aksiyon kamera ve 50 adet 9 mm fişek ele geçirildi. Bölgede operasyonlar devam ediyor.

Öte yandan, aynı bölgede darbe kalkışması sonrası kaçan askerlerden 2'si teslim olmuştu.
İŞTE O SİLAHLAR 


 
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------
 
124215 defa okundu.
Etiketlersancarlar fetö fethiye operasyon
YORUM EKLE
    YORUMLAR
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?