Tarihi Zahire Pazarı’nda Resim Sergisi

Tarihi Zahire Pazarı’nda Resim Sergisi 12 Haziran 2019 Çarşamba 17:59


Menteşe Belediyesi kursiyerlerinin tarihi Zahire Pazarı’nda açtığı yağlı boya resim sergisi sanatseverleri büyüledi.  70 kursiyerin kış ayı boyunca yaptığı 85 yağlı boya eser, Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün ev sahipliğinde sanatseverlerle buluştu.

Serginin açılışında konuşan Başkan Gümüş, “Menteşe Belediyesi olarak her yıl hem yetişkinler, hem de çocuklar için çeşitli alanlarda kurslar açıyoruz.  Artık bu kurslarımız geleneksel hale geldi. Kurslarımıza hiç aksatmadan her yıl gelen kursiyerlerimiz var.  Bu kurslar sayesinde kursiyerlerimiz sanatla iç içe bir yaşam sürdürüyorlar. Aynı zamanda hem sosyalleşip, hem de ürettikleri eserler sayesinde ekonomik bir gelir sağlıyorlar.  Bugün 70 kursiyerimizin 85 yağlı boya eseri bizlerle buluşuyor. Sanırım 6 aylık bir çalışmanın ürününü bugün hep birlikte gezip göreceğiz. Bu sergi sayesinde Tarihi Zahire Pazarı’nı da canlandırıyoruz. Tarihi Zahire Pazarı bundan sonra çeşitli sanatsal etkinliklere ev sahipliği yapacak. Tabi bu kurslarımızın bu kadar başarılı olmasında kurs eğitmenlerimizin de çok büyük bir payı bulunuyor. Vahdet Bey’e ve Özlem Hanım’a teşekkür ediyorum.  Kursiyerlerimizi tebrik ediyorum. Tarihi Zahire Pazarı’mızda bugün bizleri yalnız bırakmayan siz değerli sanatseverlere de katılımlarınız için teşekkür ediyorum.” dedi.
Menteşe Belediye Başkanı Bahattin Gümüş’ün ev sahipliğinde gerçekleşen sergiye, Büyükşehir Belediyesi Başkan vekili Cumhur Çoban ve sanatseverler katıldı.