Başkan Saatcı, Bisiklet Kursunu Ziyaret Etti

Başkan Saatcı, Bisiklet Kursunu Ziyaret Etti 03 Ekim 2018 Çarşamba 17:34


Fethiye Belediyesi ve Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği işbirliğinde yapılan bisiklet kursları devam ediyor. Bölgede ilk kez Fethiye Belediyesi tarafından yapılarak hizmete açılan Trafik Eğitim Parkı’nda başlanan eğitimlere Başkan Saatcı ziyaret ederek, başarılı bir kurs dönemi diledi.
 
Çağdaş Yaşama Destekleme Derneği’nin, belediye tarafından yeni yapılan bisiklet yollarında bisiklet kullanımını arttırmak, çevre ve hava kirliliğini engellemek amacıyla istediği bisiklet kursu talebi, Başkan Saatcı’nın talimatıyla hemen başlamıştı.
 
Bisiklet kursları devam ederken, Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı da, trafik eğitim parkındaki kursu ziyaret etti. Özellikle evinden belediyeye sürekli bisiklet kullanarak gelen Başkan Saatcı, Çağdaş Yaşamı Destekleme Derneği’ne işbirliğinden dolayı teşekkür etti. Başkan Saatcı, “Trafik Eğitim Parkı’nda bisiklet binme eğitimleri veriyoruz. ÇYDD’nin başkan, yönetim kurulu ve üyelerine teşekkür etmek istiyorum. Hayata dokunan projelere imza atıyorlar. Bisiklet kullanımını özendirmeye çalışıyoruz. Yapmış olduğumuz bisiklet yollarının, ne kadar bisiklet talebini arttırdığı ortadadır. Ocak ayından sonra Fethiye’nin birçok mahallesinde bisiklet yolları yapacağız” dedi.
 
Çocukluğunda üç tekerlekli bir bisiklet sahibi olmak istediğini ancak ailesinin ekonomik durumundan dolayı olmadığını söyleyen Başkan Saatcı, “Bisiklet benim için bir özlemdir” ifadesini kullandı.