CHP’DE AÇIKLANAN İLÇELER

CHP’DE AÇIKLANAN İLÇELER

06 Aralık 2018 Perşembe 17:01 < SİYASET
CHP Genel Merkezinde yapılan MKYK toplantısında yapılan oylamadan Osman Gürün çıktı. Yerel seçimler öncesi Muğla'da Büyükşehir Belediye Başkan adayını açıklayan ilk parti Cumhuriyet Halk Partisi oldu. 
 
Dün sabah erken saatlerde başlayan  CHP Merkez Karar Yönetim Kurulu Toplantısı'nda  CHP Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Adayı olarak mevcut başkan Osman Gürün belirlendi.  CHP'nin toplam 300 belediye başkan adayını belirlediği toplantı sonrası bir çok ilde  Muğla'da olduğu gibi mevcut başkanlar ile seçime girme kararı çıktı.
 
CHP'DE BÜYÜKŞEHİR İÇİN KİMLER YARIŞTI
31 Mart 2019 yılında yapılacak olan yerel seçimler öncesi Cumhuriyet Halk Partisi'nde Büyükşehir Belediye Başkan adaylığı için 4 isim yarışıyordu.  Mevcut  Başkan Osman Gürün'ün galip çıktığı yarışta Bodrum Belediye Başkanı Mehmet Kocadon, Tekirdağ Belediyesi Genel Sekreteri Oral Karakaya, eski Milletvekili Nurettin Demir CHP'nin Büyükşehir Belediye Başkan aday adayıydı.  
 
MUĞLA'DA İTTİFAK OLACAK MI ?
 
Cumhuriyet Halk Partisi ve İyi Parti'nin ülke genelinde bir çok ilde ittifak yapacak olası nedeni ile gözler şimdi CHP'nin adayını açıkladığı Muğla'ya çevrildi.
 
CHP'DE BAZI İLÇELERİN ADAYLARI BELLİ OLDU

CHP Parti Meclisi toplantısında Muğla'nın bazı İlçe Belediye Başkan Adayları da belli oldu. Adaylıkları kesinleşen isimler şöyle; Dalaman; Muhammed Şaşmaz, Datça; Gürsel Uçar, Kavaklıdere; Kenan Ay, Menteşe; Bahattin Gümüş, Milas; Muhammed Tokat, Ula; Ümit Karaaslan.Açıklanan listede Fethiye, Bodrum, Marmaris, Yatağan, Seydikemer, Ortaca ve Köyceğiz bulunmuyor.
1306 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR