Anasayfa » Çevre - Hayvanlar
BİRÇOK YER BİRİNCİ SİT ALANINDAN ÇIKIYOR
Muğla bölgesinde çok sayıda 1’inci derece SİT bölgesi Çevre ve Şehircilik Bakanlığı tarafından 2’inci ya da 3’üncü derece SİT kapsamına alınıyor
MUĞLA KIYILARININ TEHLİKELİ MİSAFİRİ 'ASLAN BALIĞI'
Muğla’nın Ortaca ilçesine bağlı Dalyan Mahallesi'nde amatör balıkçılar tarafından zehirli 'Aslan Balığı' yakalandı.
SIĞLA KARDEŞLİĞİ
Marmaris'in kardeş şehri Fürth ile başlattığı "Sığla'nın Almanya'da Tanıtımı" projesi kapsamında Almanya’dan gelen bir heyetin de katılımıyla Günnücek Parkı'nda tören düzenlendi.
KIYILARI BAŞTAN SONA TEMİZLEDİLER
"15 Ekim Uluslararası Kıyı Temizleme Etkinliği" nedeniyle Bodrum Deniz Temiz Derneği/TURMEPA şubesi organize ettiği kıyı temizliği yapıldı. Etkinliğe TURMEPA üyeleriyle birlikte özel bir Koleji ve Bodrum Uğur Anadolu Lisesi öğrencileriyle birlikte veliler ve gönüllülerden oluşan yaklaşık 60 kişi katıldı.
FETHİYE'DE ÇEVRE TEMİZLİĞİ
Fethiye’de "Uluslararası Kıyı Temizleme Günü" etkinliği çerçevesinde deniz kıyısındaki atıklar toplandı. Yaklaşık 100 torba atığın toplandığı etkinlikte farkındalık oluşturmak amaçlandı.
YABAN DOMUZLARI İLE KURULAN DOSTLUK
Bodrum’da ormanlık alanda yaşayan yaban domuzlarını elleriyle besleyen vatandaşların domuzlarla özçekim yapması şaşkınlıkla karşılandı.
11 SERADA ALIM GARANTİLİ ÇİÇEK ÜRETİLİYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi Alım Garantili Çiçek üretiminde 4 milyon 500 bin rakamına ulaştı.
ÜSTÜNE ZİFT DÖKÜLEN KÖPEK KURTARILDI
MUĞLA’nın Seydikemer İlçesi’nde yol kenarındaki zift birikintisine gömülen yavru köpek, fotoğraf çekimi için duran gelin damat tarafından bulunup, itfaiye ekiplerince Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’na getirildi.
CARETTA'NIN İMDADINA AKUT YETİŞTİ
Muğla'nın Bodrum ilçesinde deniz üstünde hareketsiz duran Caretta Caretta cinsi kaplumbağanın imdadına Arama Kurtarma Derneği (AKUT) ekipleri yetişti.
AÇ KALAN DOMUZLAR ŞEHRE İNDİ
Muğla'nın Marmaris ilçesinde aç kalan çok sayıda yaban domuzu kent merkezine indi. Bu sırada evine dönen bir polis memuru domuzların saldırısından son anda kurtuldu.