Anasayfa » Çevre - Hayvanlar
BODRUM'DA DAHA GÜZEL BİR ÇEVRE İÇİN..
Küçük yaştaki öğrencilere çevreyi koruma bilincini aşılamak amacıyla Bodrum Belediyesi tarafından düzenlenen “Geri Dönüşüm” konulu eğitim seminerlerine devam ediliyor. Program kapsamında atık pil kutuları ile geri dönüşüm kutuları da okul içinde belirlenen alanlara konuluyor.
MUĞLA'DA KURAKLIK ALARMI
Muğla Büyükşehir Belediyesi Su ve Kanalizasyon İdaresi (MUSKİ) Genel Müdürlü kuraklığa dikkat çekmek amacıyla, vatandaşları ‘Mannequin Challenge’ yapmaya ve “#kuraklığadikkatçekiyoruz” hashtagi ile farkındalık kampanyasına destek vermeye davet etti.
NESLİ TÜKENMEKTE OLAN BALABAN KUŞU YARALI HALDE BULUNDU
Dünyada nesli tükenmekte olan hayvanlar arsında yer alan Bayağı Balaban kuşu Muğla’nın Bodrum İlçesi’nde yaralı halde bulundu.
“ÇEVRE DOSTU MUĞLA” İÇİN ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Muğla Büyükşehir Belediyesi “Çevre Dostu Muğla” hedefi doğrultusunda İspanya’da gerçekleştirilen kompost tesis iyi uygulama örnekleri teknik gezisine katıldı.
BUNU YAPAN İNSAN OLAMAZ
Dalaman hava limanına terk edilmiş, arka ayakları üstünde yürümeye çalışan Golden Retriwer cinsi bir köpeği gören vatandaşlar durumu Hayvan Dostları Derneği’ne bildirdi.
MUĞLA’DAN KIBRIS’A SÜS BİTKİSİ FİDANI
Muğla’dan KKTC’ye ağaçlandırma ve peyzaj çalışmalarında kullanılmak üzere 1 tır dolusu fidan gönderildi.
AKŞAMA KADAR ÇÖPLER BEKLEDİ
Burası Muğla’nın (Menteşe) arka sokakları değil, en işlek ana caddesi.
HAVA KİRLİLİĞİNE KARŞI VATANDAŞLARA BROŞÜR
Milas’ta son günlerde hava kirliliğinin artması üzerine ilçedeki kalorifer yakan binaları denetim altına aldıklarını belirten Milas Belediye Zabıta Müdürü Süleyman Karatoprak, hazırlanan uyarı broşürlerini de Salı Pazarında halka dağıttıklarını söyledi.
SIĞLA AĞAÇLARI ANKARA'DA TANITILDI
Türk ve İngiliz sanatçıların birlikte resmettikleri Köyceğiz Sığla Ormanları sergisi Çankaya Belediyesi Galeri salonunda Ankaralılar ile buluştu.
Gökova'daki Tekneler Güneş Enerjisi ile Çalışacak
Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca Muğla'da Gökova Özel Çevre Koruma Bölgesinde yer alan "Akyaka Kadın Azmağı ve Çevresinin Koruma-Kullanma Usul ve Esasları"nı yeniden düzenlendi.