Anasayfa » Çevre - Hayvanlar
20 BİN İMZAYI BAKANA TESLİM ETTİLER
Muğla Çevre Platformu üyeleri, Ankara’da Çevre Şehircilik Bakanlığı’na, Doğal SİT Alanlarının imara açılmasına karşı topladıkları 20bin imzayı teslim etti.
TEDAVİSİ TAMAMLANAN CARETTA CARETTA DENİZE BIRAKILDI
Ortaca’da tedavisi tamamlanan Caretta Caretta denize bırakıldı.
EKİPLER AÇIK KUYUDAKİ KAPLUMBAĞALAR İÇİN SEFERBER OLDU
Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Tuzabat Mahallesi’nde açık bırakılan kuyu içerisine düşen 5 adet kaplumbağayı kurtardı.
BU SEFER JAPONLARA SALDIRDILAR
Üniversiteler arası bir çalıştaya katılmak üzere Bodrum'a gelen Japon heyet, araştırma gezisi için gittikleri Orak Adası'nda caretta carettanın saldırısına uğradı.
YARALI CARETTAYI VATANDAŞLAR KURTARDI
Fethiye Salı Pazarındaki DSİ Kanalında ayağına dikenli tel yumağı dolaştığı için can çekişen caretta carettayı gören vatandaşlar, kanala atlayarak caretta carettayı kurtardı.
DOĞA İÇİN 15 KİLOMETRE KULAÇ ATACAK
Muğla’da Triatlon sporcusu Metin Çelik, İztuzu Sahili ve çevresindeki koyların korunmasına dikkat çekmek amacıyla, açık denizde 15 kilometre kulaç atmaya hazırlanıyor.
KUŞLARIN YEMLİKLERİ ÖĞRENCİLERDEN
Gençlik ve Spor Bakanlığı tarafından yürütülen "Damla Projesi" kapsamında Muğla'ya gelen 40 üniversite öğrencisi, kuşlar için pet şişeden hazırladıkları yemlikleri Ortaca’da ağaçlara astı.
GEÇİCİ HAYVAN BARINAĞI İNCELENDİ
Muğla Vali Yardımcısı M. Fikret Çavuş ve Doğa Koruma Milli Parklar Muğla İl Şube Müdürü M. Somer Kırker, Muğla Büyükşehir Belediyesi Geçici Hayvan Barınağında incelemelerde bulundu.
KARADAĞ MESİRE YERİ İÇİN PROTOKOL İMZALANDI
Çameli Belediye Başkanlığı ile Çameli Orman İşletme Müdürlüğü arasında imzalanan protokolle mesire alanı olan Karadağ mevkisinde 40 Dönüm orman alanı 28 yıllığına Çameli Belediyesine kiralandı.
HAYVAN DOSTLARI FLAMİNGOYA SAHİP ÇIKTI
Ortaca'da yol kenarında bulunan flamingo tedavi altına alındı.