Anasayfa » Çevre - Hayvanlar
5 YAVRUDAN BİRİ YAŞAMA TUTUNDU
Fethiye'de trafik kazasında telef olan hamile bir kedi için seferberlik ilan edildi. Hayvan Bakım Merkezine götürülen cansız anne kedi veteriner tarafından hemen sezaryene alındı. Hamile kedinin karnındaki 5 yavru alındı. Yavru kedilerden 4'ü telef olurken birisi hayata tutundu.
CARETTA CARETTA KIYIDA ÖLÜ BULUNDU
Muğla’nın Bodrum ilçesinde dev caretta caretta kıyıda ölü olarak bulundu. Dev kaplumbağanın kafasındaki kurşun izleri dikkat çekti.
OLTANIN YARALADIĞI MARTI TEDAVİ EDİLDİ
Muğla’nın Fethiye ilçesinde amatör balıkçılar tarafından denize bırakılan yapay olta gagası ve bacağına saplanan martı, Fethiye Belediyesi Hayvan Barınağı’nda tedavi edilerek doğaya salındı.
CARETTA'YA YARDIM ELİ ÇEVRECİLERDEN GELDİ
Muğla'nın Marmaris ilçesinde bitkin bir halde kıyıya vuran Caretta caretta , çevreciler tarafından kurtarılarak tekrar denize bırakıldı.
ÇEVRE EĞİTİMLERİ DEVAM EDİYOR
Bodrum Belediyesi tarafından belli yaş guruplarındaki çocukların çevreye duyarlılıklarını artırmak amacıyla hazırlanan eğitimler, Bodrum’da eğitim vermekte olan tüm anaokulu ve kreşlerde de başladı.
ATIK GETİRME MERKEZİ HİZMETE GİRDİ
Bodrum Belediyesi tarafından Konacık Mahallesi’nde 1. Sınıf Atık Getirme Merkezi kuruldu.
MİLAS’TA 15 HAYVAN TELEF EDİLDİ
Muğla’nın Milas ilçesinde yaklaşık 15 kedi ve köpek kimliği belirsiz kişi veya kişiler tarafından zehirlendi. Mahallelerindeki hayvanların iki günden beri telef olduğunu belirten mahalle sakinleri “yapılan vicdansızlıktır” dedi.
KARAYA OTURAN TEKNE, KADERİNE TERK EDİLDİ
Bodrum’da 2 ay önce karaya oturan 2 yüz bin lira değerindeki tekne kurtarılmayı bekliyor.
SU KESİNTİLERİ VATANDAŞI SIKINTIYA SOKUYOR
Menteşe'de yaşanan su kesintilerinin suların azalmasından kaynaklandığı öğrenildi.
FETHİYE KÖRFEZİ'NE KUĞULAR GELDİ
Fethiye Körfezi'nde 10 kuğu görüntülendi     Aktif Anket Yok...