Anasayfa » Çevre - Hayvanlar
FLAMİNGOLAR BODRUM’A AKIN ETTİ
Bodrum yakınlarında bulunan Tuzla sulak alanına binlerce flamingo akın etti. Flamingolar doğal güzellikleriyle görenleri kendilerine hayran bıraktı.
MARMARİS’TE 7 KİLOMETRE DERE TEMİZLENDİ
Muğla Büyükşehir Belediyesi Marmaris İlçesinde 12 ayrı noktada yaklaşık 7 bin metrelik dere temizleme çalışması yaptı.
GÖNÜL ÖLÇÜLERİ PROJESİ KAPSAMINDA FİDAN DİKİMİ
Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan'ın himayesinde yürütülen "Gönül Elçileri Projesi" kapsamında Muğla’da oluşturulan Bereket Ormanı’na Muğla Valisi Esengül Civelek’in katılımı ile Menteşe İlçesi Düzeyin mevkiisinde bulunan alana fidan dikimi yapıldı.
DEMİR SOPA İLE KÖPEĞİ DÖVDÜ
Muğla'nın Fethiye İlçesinde bulunan sanayi sitesinde bir iş yerinin önünde bağlı bulunan köpek demirle dövüldü. Dehşete düşüren o anlar, iş yerinin güvenlik kameraları tarafından saniye, saniye görüntülendi.
BAŞKANDAN ÇEVREYİ KİRLETENLERE SERT TEPKİ
Muğla'nın Fethiye İlçesinde denetimli serbestlik kapsamındaki 50 hükümlü, belediye işçileri ve AKUT ekibi ‘Gelecek Ellerimiz ’ projesi kapsamında çevre temizliği yaptı. Temizlik yapılan alanda inceleme yapan Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı, çöp atanları "Bunu yapan insan mı, bunu yapanların burada yaşama hakkı var mı?" sözleriyle eleştirdi.
227 BİN 696 CARETTA CARETTA YAVRUSU DENİZLE BULUŞTU
Nesli tehlike altında olan ve korunan caretta caretta deniz kaplumbağalarından 2017 yılında 4 bin 66 yuvadan 227 bin 696 yavru deniz ile buluştu .
ESKİÇEŞME MAHALLESİNDE ASFALT ÇALIŞMALARI
Bodrum Belediyesi Fen İşleri Müdürlüğü tarafından Eskiçeşme Mahallesi’ndeki asfalt onarım çalışmaları devam ediyor.
MARMARİS BELEDİYESİ VE HAYVANSEVERLER ELELE VERDİ
Marmaris Belediyesi veterinerleri ve hayvansever 2 kadın kırılması zor bir rekora imza attı. Ortak çalışmayla 2 yılda yaklaşık 4 bin sokak kedisi kısırlaştırıldı.
MENTEŞE GÖLEDİ VE SULAMASINDA ÇALIŞMALAR SÜRÜYOR
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Devlet Su İşleri (DSİ) Genel Müdürlüğü tarafından Muğla’da inşa edilen Kavaklıdere Menteşe Göledi ve sulamasında çalışmalar aralıksız sürdürülüyor. Sulama projesinin devreye alınması ile yörede 2 bin 626 dekar zirai arazi suyla buluşacak.
HER MEVSİM AYRI BİR GÜZEL
Muğla’nın turizm merkezlerinden Marmaris, yemyeşil doğası, masmavi denizi ile her mevsim ayrı bir güzellik taşıyor.