Anasayfa » Çevre - Hayvanlar
30 YILLIK BARAJ KURUDU
Muğla’nın Bodrum ilçesi Mumcular Mahallesini besleyen Mumcular Barajı kurudu. 1986 yılında kurulan Barajın su seviyesi yüzde 6 oranına düşerken barajdan su alınamaz hale geldi. Bodrum İlçesinin tamamını besleyen Geyik Barajındaki su oranı ise yüzde 16 olarak çok kritik seviyelere gerilediği belirtildi.
BODRUM DUMAN ALTINDA KALDI
Bodrum ilçesinde bulunan çöplük alanından çıkan zehirli duman nedeniyle turizm cenneti Bodrum dumana büründü. Tüm Bodrum'u kaplayan dumanlar vatandaşları isyan ettirdi. Sosyal medyadan vatandaşlar çöplük sorununun bir an önce çözülmesini istedi.
MİLAS'TA YANGIN
Muğla Milas'ın Akgedik Barajı kenarında yangın meydana geldi. Yangına, havadan ve karadan müdahaleler sürüyor.
BODRUM'DA 1 HEKTARLIK ALAN KÜL OLDU
Muğla'nın Bodrum ilçesinde meydana gelen yangında 1 hektarlık alan kül oldu. Alevleri gören vatandaşlar yangını söndürmek için seferber oldu.
4 BİN ÖĞRENCİYE ÇEVRE EĞİTİMİ VERİLECEK
Fethiye Belediyesi Çevre Koruma ve Kontrol Müdürlüğü ekipleri, Fethiye’de bulunan 3. ve 4. sınıf öğrencilerinin tamamına çevre eğitimi verecek. 33 okul, 180 şube, yaklaşık 4 bin öğrenciye verilecek eğitimlerde, çevre bilincinin gelişmesi, çevre kirliliğinin önüne geçilmesi adına küçük yaşlarda eğitim verilmesi hedefleniyor.
20 BİN İMZAYI BAKANA TESLİM ETTİLER
Muğla Çevre Platformu üyeleri, Ankara’da Çevre Şehircilik Bakanlığı’na, Doğal SİT Alanlarının imara açılmasına karşı topladıkları 20bin imzayı teslim etti.
TEDAVİSİ TAMAMLANAN CARETTA CARETTA DENİZE BIRAKILDI
Ortaca’da tedavisi tamamlanan Caretta Caretta denize bırakıldı.
EKİPLER AÇIK KUYUDAKİ KAPLUMBAĞALAR İÇİN SEFERBER OLDU
Milas Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefliği, Tuzabat Mahallesi’nde açık bırakılan kuyu içerisine düşen 5 adet kaplumbağayı kurtardı.
BU SEFER JAPONLARA SALDIRDILAR
Üniversiteler arası bir çalıştaya katılmak üzere Bodrum'a gelen Japon heyet, araştırma gezisi için gittikleri Orak Adası'nda caretta carettanın saldırısına uğradı.
YARALI CARETTAYI VATANDAŞLAR KURTARDI
Fethiye Salı Pazarındaki DSİ Kanalında ayağına dikenli tel yumağı dolaştığı için can çekişen caretta carettayı gören vatandaşlar, kanala atlayarak caretta carettayı kurtardı.
19°MUĞLA
MUĞLA ⇓
İmsak 05:51
Güneş 07:12
Öğle 12:58
İkindi 16:02
Akşam 18:32
Yatsı 19:47
DÖVİZ KURLARI
USD 3.6704     EURO 4.3242     IMKB 108489     ALTIN 151,139