ÇAMELİ HAREKETLİ ESNAF MUTLU

5.Uluslararası Yamaç Paraşütü Çameli İlçesine hareketlilik kazandırırken, yaşanan yoğunluktan memnun olan esnaf, etkinliğin düzenlenmesinden emeği geçen herkese teşekkür ediyor

19 Ağustos 2017 Cumartesi 15:15 < KÜLTÜR-SANAT
Çameli’de yapılan Yamaç Paraşütünde İlçenin doğal güzelliklerini ve coğrafyasını havadan izleyen sporcular, mesire alanları, doğal güzelliklerin göller, Emecik kanyonun ve şelalelerin havadan görüntüsü adrenalini arttıran bir başka faktör. Fethiye’ye ve Antalya’ya yakınlığı sebebiyle bu bölgelerde uçuş yapan yerel pilotlar için çok güzel bir mekan. Burayı hem tandem pilotları için bir turizm alanı oluşmasında hem de yöremiz için güzel bir tanıtımı yapılmakta Burada inişlerle ilgili termik yakalandığı takdirde 2 bin, 2 bin 500 irtifalarla uzun mesafeli uçuşlar yapılabilir. Güzel termikler var. Çevrenin kayalık olması zeminin termiklerin burada güzel bir şekilde kopması neticesinde güzel uçuşlar gerçekleştiriliyor. İniş alanı olarak da hiçbir sıkıntı yok. Köylülerin nadasa bıraktığı tarlalar biçilmiş yerlerde güzel iniş alanları var.


 
Çameli Belediye Başkanı Cengiz Arslan konuyla ilgili yaptığı açıklamada,Yaylacık Yamaç Paraşüt alanının coğrafi özellikle bakımından yamaç paraşütü sporuna uygun olduğunu yurtdışından sporcuların da ilçeye gelmeye başladığını belirtti. Çameli’nin böylesine ilgi çekici bir spor dalıyla anılmaya başlanmasının ilçe için büyük bir prestij olacağını kaydeden Arslan, "Bölgemizin yamaç paraşütü sporcuları için cazip hale gelmesi, hem sportif havacılık camiasına hem de Çameli’nin yurt çapında tanınmasına ve gelişip çekici bir turizm merkezi olmasına katkı sağlayacaktır. Bunun için Çameli Belediyesi olarak gerekli her türlu desteği sağladık, bundan sonra sağlamaya da devam edeceğiz. Biz tüm spor dallarını seviyor ve destekliyoruz. Terk edilen değil, tercih edilen Çameli sloganıyla Çameli Turizm ,Hava Sporları ve Tarım işçiliğiyle Bu yaz ortaya çıkan durum da bunu yavaş yavaş başardığımızı kanıtlıyor. Hafta sonu 2 Uluslararası Bisiklet Festivali ile birlikte ciddi bir yoğunluk olacağını da şimdiden söyleyebiliriz" dedi.

555 defa okundu.
Etiketlerçameli uçuş çameli parşüt Çameli yamaç paraşütü yamaç paraşütü Cengiz Arslan
YORUM EKLE
    YORUMLAR