BÜYÜKŞEHİR ENCÜMENİ FETHİYE’DE TOPLANDI

Büyükşehir Encümeni Fethiye’de Toplandı

05 Temmuz 2019 Cuma 17:14 < SİYASET
Muğla Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısı Fethiye Belediyesinde gerçekleştirildi. İlk kez Fethiye’de gerçekleşen toplantıda Muğla Büyükşehir Belediyesi Encümen kurulu üyeleri Fethiye’ye gelerek, Belediye Başkanı Alim Karaca’yı da ziyaret ederek görevinde başarılar dilediler.

Muğla Büyükşehir Belediyesi Encümen toplantısı Fethiye Belediyesinde gerçekleştirildi.Muğla Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Cumhur Çoban yönetiminde, Fethiye Belediyesi Meclis Toplantı Salonunda toplanarak bir dizi kararlar aldı.
Basına kapalı olan toplantı sonrası gazetecilerin sorularını cevaplayan Cumhuriyet Halk Partili  Fethiye Belediye Meclis Üyesi ve Grup Sözcüsü Veli Pabuşçu, “Fethiye Belediyesinden başkanımız ile Büyükşehir Belediye Meclisinde 5 arkadaşız. Ayrıca ben encümene de üyeyim. Her Perşembe günü encümen toplantısını Muğla’da yapıyorduk. Ben geçen haftaki toplantımızda  öneri sunarak bu haftaki toplantının Fethiye’de yapılmasını önerdim. Başkanımız, başkan yardımcılarımız ve genel  sekreterimiz de olumlu görerek bizleri kırmadılar. Bu toplantının Fethiye’de gerçekleşmesi, daha önce ilçe belediye ve büyükşehir belediyesi arasındaki uyumsuzlukların giderildiğinin de işaretidir. Barışmış bir Büyükşehir ve Fethiye Belediyesinin göstergesidir. Çalışmalarımız artık meyvelerini vermeye başladı. Güzel günler önümüzde bizleri bekliyor” dedi. 
 
“”FETHİYE’DE GÜZEL ŞEYLER OLACAK”

Muğla Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Cumhur Çoban’da, “Büyükşehir Encümen Toplantısını Fethiye ilçemizde gerçekleştirmekten dolayı çok mutlu ve gururluyuz. Alim Karaca başkanımız ve beraberindeki yol arkadaşlarının göreve gelmesinin ardından Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye Belediyesi uyum içerisinde çalışmalarını emin adımlarla gerçekleştirmekteler” dedi.

Çoban, “Bu birliktelik Fethiye’mize ve Muğla’mıza büyük getiriler sağlayacaktır. Büyükşehir Belediye Başkanımız Dr. Osman Gürün, Fethiye Belediye Başkanı Alim Karaca ve meclis üyelerimiz ile birlikte Fethiye ve Muğla için güzel şeyler üretip, halkımıza daha kaliteli bir yaşam sunmaya çalışacağız” şeklinde konuştu.
 
“İLK ADIMI ATTIK”

“Geçen  5 yıllık süreç içerisinde bölgemize hizmet etme noktasında, Başkan Vekilimiz Cumhur Çoban, Genel Sekreterimiz ve Daire Başkanlarımız ile birlikte  Fethiye ve Seydikemer’e hizmet etmek için beraber çaba sarf ettik”, diyen Başkan Alim Karaca ise, “Bilindiği üzere bu 5 yıllık zaman diliminde Muğla Büyükşehir Belediyesi ve Fethiye arasında bir kopukluk vardı. Bu kopukluğu hem bölgedeki personellerimiz, hem de idari yapıdaki arkadaşlarımız  bu durumu biliyor. Bizler göreve geldikten sonra,  bu problemin ortadan kalkması adına iki kardeş belediye olarak bu problemlerin ortadan kalkması noktasında ilk adımı attık” dedi.

Başkan Karaca açıklamasının devamında, “Büyükşehir Belediye Başkanımız Osman Gürün başta olmak üzere, değerli başkanlarımız, genel sekreterimiz ve encümen üyelerimiz ile birlikte Fethiye’mize güzel hizmetlerden yapacağımızdan hiç kimsenin şüphesi olmasın. Biz seçim çalışmalarımızda da bunun ne kadar önemli olduğunu söylemiştik. Turizm bölgesi olan Fethiye’miz için hem hizmet etme noktasında, hem de alt yapısının tamamlanması noktasında Büyükşehir Belediyesinin önemini her noktada arz etmiştik. Ve şimdi de bunu çok daha iyi görüyoruz. İki belediye ile birlikte Fethiye’mizin sorunlarını, alt yapı ve üst yapı sorunlarını önümüzdeki günlerde birer birer projelendirip hayata geçireceğiz. Bu bölgede yaşayan vatandaşların 3 Marttan sonra ne kadar rahatladığını hep birlikte görüyoruz. Burada alana indiğimiz zaman, hm gençlerimizde, hem de çeşitli bölgelerden gelen vatandaşlarımızın mutluluk ifadelerinin yüzlerine vurduğunu görüyoruz. Bizler çok iddialıyız.  Önümüzde 5 yıllık uzun bir görev üremiz var. 5 yıllık süreç içerisinde sadece Fethiye Belediyemizin bütçesi ve Muğla Büyükşehir Belediyesinin bütçesi ile değil, alacak olduğumuz hibeler  ile birlikte projelerimizi  yapacağız. Ve bölgede farkındalık kazanacağız. Ben Cumhuriyet Halk Partisi mensubuyum burada. Parti rozetimi çıkardım ve bir kenara bıraktım. Her görüşen insanı tamsil ediyorum. Her ne olursa olsun beş yıl sonra Cumhuriyet Halk Partisi burada kalıcı olacaktır.. Yüzde 48 ile aldığımız oyu kat kat yukarılara çıkartmak için mücadele edeceğiz. Bu konuda oldukça iddialıyız ve başarılı da olacağız” dedi.
 
213 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR