BU İDDİALAR DOĞRU MU ?

Ege Gazetesi'nde çıkan habere göre, Fethiye Müftüsü oğlunu FETÖ'cü okulda okutup devlet okulundan mezun göstermiş.

12 Ocak 2017 Perşembe 16:53 < MEDYA
Fethiye'nin yerel gazetelerinden EGE GAZETESİ bugün şok iddialar içeren bir manşetle çıktı. İddialar içerisinde öyle detaylar var ki, büyük skandal içeriyor. 

Haberde Fethiye Gazi Okulu Müdürü Arif Çoban'ın müdürlükten ilişiği kesildiği belirtilirken, neden olarak ise Fethiye Müftüsü Oğuzhan Kadıoğlu'nun oğlunu, FETÖ Soruşturması kapsamında kapatılan Özel Şehit Fethi Bey Okulu'nda okuturken, Gazi Okulu'na kaydını aldırdığı fakat bu okula hiç getirmeden mezun gösterdiği iddiası yer alıyor. Bu iddia nedeniyle okul müdürünün müfettiş incelemesi geçirdiği belirtiliyor 

EGE GAZETESİ'nin bu çok konuşulacak manşet haberi şu şekilde;

Müdür'ü Müftünün Oğlumu, Yaktı?.

Fethiye Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Arif Çoban'ın dün ihtiyariyle ilişkisinin kesildiği ve mevcut müdür yardımcısına vekalet vererek görev ayrıldığı öğrenildi. Bu yıl bitmeden yapılan görev değişimin daha çoğunluklu olarak geçmişte yaşanan Fethiye Müftüsünün oğlunun Özel Şehit Fethibey okulundan oğlunun kaydını Gazi Ortaokuluna aldığı ama öğrenciyi hiç Gazi Ota okuluna getirmeden mezun  ettirmesi olduğu konuşuluyor.                                                                                          
Şimdi bu okula kimin geleceği merak edilirken eski başarılarından dolayı Ercan Tuna'nın adı geçiyor.

Fethiye Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Arif Çoban'ın dün itibariyle ilişkisinin kesildiği öğrenildi. Yetkilerden edinilen bilgiye göre Fethiye Gazi İlköğretim Okulunda daha önce 2015-2016 eğitim öğretim yılında yaşanan bir skandalın daha sonra çıkmasıyla başlayan müfettiş soruşturması sonucu okulda görev yapan Müdür Yardımcısı Ahmet Akar  ve Okul Müdürü Arif Çoban görevden uzaklaştırma cezası aldığından dolayı ilişikleri kesildiği öğrenildi. Öte yandan bu soruştura içerisinde olmayan yine müdür yardımcısı Murat Demir'e vekaleten Okul Müdürlüğü görevini bıraktığı öğrenildi.                                                                     
 "Neden Bu Müdür Yardımcısı Soruşturma Geçirmedi"                                                                                                 
Fethiye Gazi İlköğretim Okulu Müdürü Arif Çoban 2014-2015 eğitim öğretim yılı başında Gazi İlk ve Orta Okulu Müdürlüğüne tanmış olup,daha önceleri beraber olarak Yusuf İzzet Gökçe İlköğretim Okulunda beraber çalıştığı Murat Demir ile müdür yardımcısı olarak çalışmışlardı. Müdür Yardımcısı Kadrosunu ise atanan okul müdürleri belirliyordu. Gazi İlköğretim Okulunda  Arif Çoban'a en yakın isim olduğu halde müfettiş soruşturmasında isminin olması dikkatleri çekerken tekrar kamuoyunda konuşmaya başlandı.  Bu isim bilinçli olarak korunduğu için yapılan soruşma sonrasında müdürlük vekaletinin bu kişiye verilmesiyle ortaya çıktığı iddia ediliyor.                                                                                       
 "Burası Gazi Vekaleten Nereye Kadar"                
Burası Fethiye'nin geçmişi ve geleceğe açılan bir kapısı olduğu düşüncesiyle Sadece siyasi tercihlerin göz önüne alınarak yapılan müdür görevlendirmeleri  sonucunda Fethiye'deki  Eğitim Öğretimin durumu ve sonuçları ortadadır. artık bundan sonra yapılacak okul müdürü görevlendirmelerinde liyakatin esas alınması gerekmektedir. bu nedenle görevlendirilecek kişilerin titizlikle, siyaset gözetmeksizin eğitimdeki başarının hedeflenerek değerlendirilmesi son derece önemli olduğunu konuşuluyor.  Fethiye Gazi İlk ve Orta öğretim olarak vekaleten yönetilmesi çok kısa geçici bir süre evet kabul edilebilinir ama uzun süreli yönetilmesi okulun eğitim öğretimde kalitesinin tartışmalara neden olabilir. Burası adı üstünde Fethiye Gazi İlk ve Orta öğretim okulu geçmişi çok parlak bir okul. Bu okulun geçmişine yakışır Fethiye'de her kesimi kucaklayabilecek bir Müdürün acilen atanmasıyla o müdürün çalışacağı ekibin oluşmasıyla bu okulun eski günlere gelebileceği vurgulanıyor.                     
"Ercan Tuna'nın Adı Geçiyor"   
 Fethiye Atatürk İlk ve Orta Öğretim okulunda geçmişte yaptığı çalışmalar neticesinde okulun öğretim durumunu,imajını ,kalitesini, güvenini ve toplum içerindeki seviyesini çok çok üst düzeylere taşımıştı.  Şimdi bu okulumuzda yaşanan olumsuzlukların ardından Ercan Tuna'nın burayı düzelte bilecek kişilerin sıralamasında en üstlere taşıdığı duyumları gelmeye başladı. Bu konuda kamuoyunda konuşulan konuları  ve iddiaları tarafsız bir şekilde okuyucularımıza aktarma görevimizi yerine getiriyoruz.  
(EGE GAZETESİ)
6245 defa okundu.
YORUM EKLE
  YORUMLAR
 • Tuna Kokar - 14 Ocak 2017 Cumartesi 21:52
  Ercan neyin peşinde çakma Türkçecilikten memnun değil herhalde. Koltuksamiş mı ne?
 • Müflis tüccar - 14 Ocak 2017 Cumartesi 20:57
  Müflis tüccar habire eski defterleri karıştırırmış Bu arkadaşta ne yapacak ortalığı karıştırabilirmiyim bana da bir koltuk düşer mi diye çırpınıyor.
 • Osman Ali Tunalı - 14 Ocak 2017 Cumartesi 09:55
  Bu yazıyı yazdıranın Ercan Tuna olduğu yazıdaki saçmalıklardan belli! Olayın Murat Demir ile alakası nedir? Okul birlik beraberlik içinde yürütülür ama herkesin bir görevi vardır.
 • Atatürk velisi - 13 Ocak 2017 Cuma 22:41
  Ercan Tuna Atatürk'ten kovulduktan sonra Atatürk Şah'a kalktı. Sizin haberiniz olmadığı buradan belli...
 • AYSEL MADEN GÜMÜŞ - 13 Ocak 2017 Cuma 11:48
  Ercan Tuna ismi çok yerinde bir karar... bu haberi yapanları tebrik ediyorum. Ercan bey ilçe müdürlüğü hatta il müdürlüğü yapmalı...
 • Acemice - 12 Ocak 2017 Perşembe 23:05
  Ercan Tuna başarilarindan dolayi gundemde değil. Çünkü Atatürk akulundaki başarisizliğindan dolayi Müdürlükten alinmişti.
 • Merhaba - 12 Ocak 2017 Perşembe 22:46
  Sizi gazeteci yapan, yazdığınızı okuyan var mı ege gazetesi. Cümle kurmaktan acizsiniz. Ismarlama haber yaptığınız çok açık. Yazık.
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?