BÖLGEDE BİR İLK

BÖLGEDE BİR İLK

08 Ekim 2018 Pazartesi 17:26 < TURİZM
Muğla'da ilk olma özelliği taşıyan kadınlara özel hamam yoğun katılım ile Fethiyeli bayanların hizmetine girdi.  Muğla'da ilk olma özelliği taşıyan kadınlara özel hamam yoğun katılım ile Fethiyeli bayanların hizmetine girdi.

 

Mihrimah Hatun Bayanlar Hamamının açılışına yoğun katılım oldu. Açılışa Ak Parti Kadın Kolları, CHP Kadın Kolları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri katıldı. Açılış öncesi kısa bir konuşma yapan işletme sahibi Nuran Yanık; “Şuan inanılmaz heyecanlıyım ve heyecanıma ortak olduğunuz için teşekkür ediyorum. Babam bana ilk böyle bir projeyi bana sunduğunda yapabilirmiyim diye düşündüm. Sağolsun ailemin, Ayşe ablamın, annemin, babamın güveni beni burada sizin karşısına çıkardı. Umarım hepimiz için hayırlı olur. Hepimiz için çok güzel bir yer olur.  Biz sizi mutlu etmek için elimizden geleni yapacağız. Buna inanabilirsiniz. Tüm enerjimi sizler için harcayacağım. Hepiniz çok güzelsiniz ve daha çok güzelleşmeniz için enerjimi harcayacağım. Umarım herşey çok güzel olur. Allah utandırmasın” dedi. Daha sonra işletme müdürü Zehra Tandoğan, işletme sahibi Nuran Yanık, Ak Parti Kadın Kolları, CHP Kadın Kolları ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri ile birlikte kurdele kesilerek işletmenin açılışı yapıldı. Açılışa gelen bayanlar işletmeyi gezdiler.
Mihrimah Hatun Bayanlar Hamamı işletme müdürü Zehra Tandoğan  yaptığı açıklamada “Fethiye'nin en büyük eksikliğini tamamlamak üzere açıldı. Fethiye'de kadınlara özel sadece kadınların gidebileceği bir hamam spa merkezi yoktu. Bu kadar güzel bir belde de bu kadar mükemmel bir yerde kadınlara özel bir yerin olmaması hakikatten şaşırtıcı. Fakat girişimci işadamı Ali Yanık sağ olsun, bu konuda ön ayak oldu ve bu güzel tesisi açtı. Tesisimizde, tamamen bayanlardan oluşan bir personel kadrosu var. Kapıdaki güvenliğimizden içerideki kuaförümüze kadar bayanlardan oluşuyor. Gerçekten bu işi iyi bilen işinin erbabı ciddiyeti olan insanlarla çalışıyoruz.  Amacımız, Fethiye'nin güzel kadınlarına kendilerini hoş hissettirmek. Şuraya geldiklerinde kendilerini özel hissetmelerini sağlamak. Kadınlara özel bir hamam olmaması büyük bir sıkıntıydı. Bizler de gidemiyorduk.  Hamam, bizim bir kültürümüz, bu kültürün yaşatılması için biz buradayız. Fethiyeli hanımları bekliyoruz”dedi.
267 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR