Anasayfa » Bilgi - Blog
TLOS
Likya'nın en önemli yerleşimlerinden biri olan Tlos Antik Kenti, Fethiye İlçesi’nin yaklaşık 42 km doğusundaki Yaka Köyü sınırları içerisinde kalmaktadır.
LABRANDA
Labranda, Milas’ın kuzeyinde, dağların üstünde kutsal bir alandı ve Karialıların haç yeriydi.
LAGINA
Termik santral gölgesinde Yakın Yatağan, Lagina antik kutsal kalıntıları bulunur. Onların yerini, ağır sanayi faaliyetleri nedeniyle tahrip çevresi arasında, paradoksal orada ibadet için kullanılan tanrıçanın özelliklerini eşleşir. Hekate, Anadolu kökenli yeraltı, karanlık tanrıçası oldu.
KNIDOS
Knidos önce bugünkü Datça ilçe merkezinin 1.5 km kuzeydoğusunda Dalacak burnu üzerindeki Burgaz mevkiinde kurulmuştu. Sonra Yarımadanın batı ucundaki Tekir Burnu üzerine taşındı.
BODRUM KALESİ
Bodrum'un simgesi haline gelmiş ve bugün "Sualtı Arkeoloji Müzesi" olarak kullanılan kale.
Çocuklar neden yalan söyler?
Çocuk-Ergen Terapisti Uzman Psikolog Merve Demir, yetişkinler gibi çocukların da zaman zaman yalan söyleyebileceğini belirterek, “Anne ve babalar çocuklarının yalanları karşısında genellikle paniğe kapılırlar. Ancak, 7 yaşından önce çocuğun yalan söylemesi konusunda endişe etmeye gerek yoktur. Küçük çocuklardaki yalan söyleme davranışı, aslında çocuğun zihinsel gelişimi ile ilgilidir” dedi.
WhatsApp'ta büyük tehlike!
Popüler anlık mesajlaşma uygulaması WhatsApp uzun süredir beklenen özellik geldi. Ancak bakın ne tehlikeler barındırıyor
SAYISAL LOTODA HANGİ İLÇEYE NE KADAR İKRAMİYE ÇIKTI?
En çok çıkan numaralar.. Muğla'nın ilçelerine ne kadar ikramiye çıktı.. Okumak için tıkla
İNSTAGRAMDA CANLI YAYIN PEŞİNDE
Popüler sosyal medya uygulaması Instagram platforma yeni bir özellik eklemek için kolları sıvadı
HAVUCU KALIN DOĞRAYIN
Kış ayları başlayınca hastalıklarında kapıyı çaldığını ve vazgeçilmez ilaçların sebze ve meyveler olduğunu belirten Uzman Diyetisyen Pınar Kural Enç, sebzelerden havucun kalın doğrandığı zaman vitamininin kaybolmadığını söyledi.