BAŞKAN SAATCI BÜYÜKŞEHİR'E ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Başkan Saatcı Büyükşehir'e adaylığını açıkladı

07 Şubat 2019 Perşembe 16:16 < SİYASET
Başkan Saatcı Büyükşehir'e adaylığını açıkladı
 
Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı Muğla’da CHP ve İYİ Parti’nin kurduğu ittifak için,
“Fethiye’ye Osman Gürün gelecek CHP’nin adayı sağında, İYİ Parti’nin adayı solunda, sokağa çıkılacak Osman Gürün’e oy istenecek, Osman Gürün gidecek biz birbirimize dalacağız seçim çalışması yapacağız” diye konuştu.
 
İYİ Parti’li Fethiye Belediye Başkanı Behçet Saatcı’dan tepki...
Muğla Büyükşehir Belediye Başkanı Osman Gürün’e Muğla’daki en büyük muhalefet yapan isimlerin başında gelen Behçet Saatcı yaklaşık 12 gün attığı twit ile Muğla’daki ittifaka çok sert eleştirerek, “Ya bu iş düzelir, yada Bağımsız olarak Büyükşehir’e adayım” demişti.

Bu kararının arkasından bugün yaptığı bir basın açıklaması ile Behçet Saatcı, Muğla Büyükşehir Belediye Bağımsız Başkan Adayı olduğunu açıklayarak İYİ Parti'den istifa etti. 
 
Saatcı  yaptığı basın açıklamasına, “Bugün bize göre tarihi bir karara şahitlik ediyorsunuz. Fethiye bizim sevdamız, Fethiye benim aşkım ancak ne sevdamızdan ne aşkımızdan vaz geçmiyoruz” diyerek başladı.
Saatcı, Hep beraber yeni bir şevkle, yeni bir heyecanla Fethiye'mizi ve bütün Muğla'mızı arkamıza alarak yürüme zamanı. Bu kutlu yolda yanımızda olan yada olmayan herkese teşekkür ediyoruz” dedi.
 
Fethiye’de kendi zamanında yapılan hizmetleri söyleyen Behçet Saatcı, “Çakalların giremediği huzurlu ve mutlu insanların şehri Fethiye’yi hep beraber sizlerle beraber inşa ettik. En önemlisi partizanlığın sokulmadığı herkese eşit mesafede, insan odaklı çalışan örnek bir belediye yarattık.
 
Motivasyonumuz size karşı mahcup olmamak ve Fethiye sevdamızdı. Siyasette tez konusu olabilecek şekilde kazandığımız 2014 seçim zaferinden sonra çok yıprandık. Hayal kırıklığına uğradık. Ne hayallerimiz vardı Muğla Büyükşehirin şu anki Belediye Başkanını desteklerken, hiçbirisi gerçekleşmedi. Bırakın gerçekleşmeyi her geçen gün elimizdeki değerlerimiz alındı, alınmaya çalışıldı, mahkemelere verildi. Yasa kötü, yasayı uygulayanlardan yasadan da kötü olunca zorlamanın da bir anlamı kalmadı.
 
Eleştiri yaptığın yere talip olamıyorsan dedikodudan öteye gidemezsin, bir adam bir işi yapamıyor diyorsan o işe talip olacaksın gazel okumayacaksın. Bizde bugün bunu yapıyoruz. Bizimle birlikte olanlar bilir, biz gittiğimiz her yere itibar kazandırmışızdır, hiçbir şey almamışızdır ama itibar kazandırmışızdır” dedi.
 
HERKES YOLUNA DEDİLER

Muğla’da yapılan ittifakı kimsenin anlamadığını belirten Behçet Saatcı, “Son gelişmeleri kendime anlatamadım ki sizlere nasıl anlatayım. İYİ Parti’nin elinde iki elimin parmağı kadar belediye var. Bunlardan birisi de biziz. İttifak zor bir olay kolay değil kesinlikle kabul ediyorum. CHP ile MHP, Ak Parti ile İYİ Parti’nin anlaşmasının zorluğunu biliyorum. Ancak Ak Parti ile MHP ittifak yapınca ittifağa en fazla savunan insanlardan birisiyim. Ağustos Ayı’nda Genel Başkanımıza ittifak yapılma mecburiyetinde olduğumuzu en fazla diklenenlerden birisi bendim. İttifak olmalıydı, hala da savunuyorum ancak ittifak Muğla’daki gibi olmaz, Muğla’dakini bana ittifak olarak anlatacak bir akıl arıyorum. Muğla’daki ittifak şu anki Büyükşehir Başkanını yeniden başkan yapma ittifakı. Düşünün, Fethiye’ye Osman Gürün gelecek CHP’nin adayı sağında, İYİ Parti’nin adayı solunda, sokağa çıkılacak Osman Gürün’e oy istenecek, Osman Gürün gidecek biz birbirimize dalacağız seçim çalışması yapacağız. Bunu bırakın siyasetten anlamayı, ilkokul çocuğuna sorsun bunun sonucu nedir diye, bunun hangi siyasi parti yada hangi ittifaka yarayacağını bilememek için gönül gözünün ve beyninin akıl tutulması gerekir. Bu nasıl bir ittifaktır.
 
Bunu mümkün değil kabul edemedim. Ancak almış olduğumuz devlet terbiyesi ve siyasi partiye bağlı olduğumuz durumdan dolayı sabrettik. En son bana dün akşam 11’e kadar beklemem konusunda parti yetkililerinden bilgi verildi. Saat 11’de CHP ve İYİ Parti’nin ititfakı görüşen yetkililerden karar vermişler, sepet koluna herkes yoluna olmuş. Bizde bugün sepet koluna herkes yolunayı gerçekleştiriyoruz” dedi.
 
BAĞIMSIZ  ADAYIM

İttifak sürecinde sabrettiğini belirten Behçet Saatcı, “Ama 12 gün önce bir twit atmıştım, böyle ittifak olmaz, bu iş ya düzelir, yada gereğini yaparız diye. Siyaset vermiş olduğunuz sözün gereğini yerine getirme sanatıdır. Bugün ayrı konuşup, korkmak değildir. Dışarı çıkınca ak deyip, yarın kara demek değildir. Ya buradasındır, ya ordasındır, bizde böyle. Şimdi siyaset fırıldakların işi oldu, neler göreceğiz ama bizim bir duruşumuz var. Hayat duruştur. Rahmetli Yazıcıoğlu’nun bir sözüdür, 60-70 yıllık hayatta fırıldak olmaya gerek yok” dedi ve ekledi, “Ben Bağımsız olarak Muğla Büyükşehir Adaylığımı sizlerin huzurunda bugün açıklıyorum” dedi.
 
“Muğla’ya hak ettiği hizmete vermeye geliyoruz” diyen Saatcı, “Muğla’ya hak ettiği hizmeti vermeye, Kalesi ile Bodrum’a, Tigem’i ile Dalaman’a, Bademi ile Datça’ya, şehit Fethiye Beyi ile Fethiye’ye, Bakırı ile Kavaklıdere’ye, Nareciyesi ile Köyceğiz’e, Balı ile Marmaris’e, Üniversitesi ile Menteşe’ye, Zeytini ile Milas’a, Carettası ile Ortaca’ya, Domates’i ile Seydikemer’e, Azmağı ile Ula’ya, Emekçisinin alın teri ile Yatağan’a, turizmi ile, tarımı ile, ticareti ile ilçeleri kendi değerleri ile yaşatmaya geliyoruz. Hoşgörü ile, ortak akılla, paylaşacak, Muğla’yı Muğlalıyla yönetmeye geliyoruz. Büyükşehir Belediyesini Muğla ve ilçeleri ile barıştırmaya geliyoruz. Biz 1999’da ve 2014’de yaptık, adını aldığımız Fethi Bey gibi, yine meydan okuyucu bir yolculuğa çıkıyoruz. Muğla alternatifsiz kalamazdı, kırk katır, kırk satır denemezdi Muğla’ya.  Muğla’nın alternatifi vardır. Hep beraber göreceğiz bu kutlu yolculuğun sonu zaferle taçlanacaktır. Daha önce başardık yine başaracağız, bu saatten sonra herkesin Muğla için yapabileceği bir şey vardır. Sefer bizden zafer Allah’tan” dedi ve ekledi, “Ben inanmadığımız hiçbir yola çıkmadım, bizimkisi Donkişot başkaldırısı değil. Biz Muğla’nın iyi yönetilmediğini, daha iyi yönetilebileceğini inanıyoruz. Her türlü kamuoyu yoklamasını yaptık ” dedi.
580 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR