BAKANLIĞIN İLK HALK PLAJI BODRUM’DA AÇILDI

KÜLTÜR VE TURİZM BAKANLIĞI'NIN İLK HALK PLAJI BODRUM’DA AÇILDI

05 Haziran 2019 Çarşamba 00:00 < GÜNDEM
Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy, yardımcıları Özgül Özkan Yavuz ve Nadir Alpaslan ile birlikte Bodrum'daydı. Kültür ve Turizm Bakanlığı tarafından işletilecek olan İçmeler Tavşanburnu mevkiindeki halk plajını ve Bodrum Kalesi'ndeki restorasyon çalışmalarını inceleyen Bakan Ersoy'a AK Parti Muğla Milletvekili Mehmet Yavuz Demir, Bodrum Kaymakamı Bekir Yılmaz, Belediye Başkanımız Ahmet Aras ve AK Parti Bodrum İLÇE başkanı Ömer Özmen de eşlik etti.
 
Bodrum’da Kültür ve Turizm Bakanlığının ilk halk plajını Kültür ve Turizm Bakanı Mehmet Nuri Ersoy açtı. Bakan Ersoy, Türkiye’nin tüm sahillerine halk plajı açacaklarının müjdesini verdi. Türkiye'nin Bakanlık tarafından işletilen ilk halk plajı olma özelliği taşıyan tesisi dolaştıktan sonra restorasyon çalışmaları tamamlanan Bodrum Kalesi Kuzey Hendeği'ndeki performans alanını gezen heyet, kısa süreli Bodrum turunda vatandaşlarla da bayramlaşmayı ihmal etmedi.
 
Plajda incelemeler yapan Bakan Ersoy, Türkiye'de turizmde yükselişin olduğunu ifade ederek "Geçen yıldan itibaren hem hedefleri yükselttik ve hem de turizmde hizmette kaliteyi arttırdık. Amacımız konaklama turizminin 81 ilde yapılmasını sağlamak. Turizm bölgelerinde yerel halkında sonuçlarını gördüğü turizmin yoğun yapıldığı bölgelerde yerel halkın da yararlanacağı bazı uygulamaları hayata geçirmeye başladık. Halk plajları da bu uygulamalardan biri" dedi.
Ersoy, ilk plajlarını Bodrum ve Çeşme'ye açtıklarını belirterek, "Halk plajlarının ilkini Bodrum'da bugün açtık. Her yıl 4-5 tane ilave ederek ihtiyaç duyulan bölgelerde yapmaya devam edeceğiz. Halk plajları bölgedeki emsallere göre çok daha makul fiyatlarda hizmet verecek. Bodrum ve Çeşme halkına hayırlı olsun diyorum. Önümüzdeki yıllarda Muğla, Aydın ve Antalya ilçelerine bu sistemi yaygınlaştırmaya devam edeceğiz, halkımızın bu ihtiyaçlardan yararlanmasını sağlayacağız" şeklinde konuştu.
469 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR