BABASI İLE HELALLEŞİP ÖLÜME GİTTİ

babasına giderek “Kocam beni öldürecek ayrılmak istiyorum” dediği babasının karşı çıkması üzerine “Baba ben gidiyorum hakkını helal et” diyerek vedalaştığı öğrenildi.

30 Nisan 2019 Salı 17:46 < ASAYİŞ
Muğla’nın Fethiye İlçesi Faralya Mahallesi’nde meydana gelen cinayetin perde arkası aralanıyor.  Eşi Gamze Ü.’yü öldüren zanlı Birol Ü.’nün jandarmadaki ifadesinde kıskançlık yüzünden öldürdüğünü söylemesinin ardından, bir gerçek daha ortaya çıktı. Gamze Ü. Bundan 2 yıl önce şiddet gördüğü için 3 ay boyunca kadın sığınma evinde kaldığı ve cinayetin işlendiği gün babasına giderek “Kocam beni öldürecek ayrılmak istiyorum” dediği babasının karşı çıkması üzerine “Baba ben gidiyorum hakkını helal et” diyerek vedalaştığı öğrenildi.

 Eve alkollü geldiği öğrenilen turizm firmasında servis şoförü Birol Ü. ile 3 çocuğunun annesi ev kadını eşi Gamze Ü. arasında tartışma çıktı. Birol Ü., evde bulunan ve ruhsatsız olduğu öğrenilen tabancayla eşini başından vurdu. Eve gelen sağlık ekiplerinin yaptığı kontrolde, Gamze Ü.'nün öldüğü belirlendi. Birol Ü. jandarma tarafından gözaltına alınırken, çıkarıldığı mahkemece tutuklandı. Bİrol Ü.’nün ifadesinde eşini kıskandığı için öldürdüğünü ve pişman olduğunu söylediği öğrenildi.

Cinayetle ilgili yeni gelişmeler ortaya çıktı. 3 çocuk annesi olan ev kadını Gamze Ü.’nün lise yıllarında kaçarak Birol Ü. İle evlendiği, 14 yıl evli kalan çiftin son yıllarda sürekli kavga ettiği ortaya çıktı. 2 yıl önce gördüğü şiddet nedeniyle kadın sığınma evine giden Gamze Ü. 3 ay kaldıktan sonra yeniden eşiyle barıştı. Fakat yaşanan tartışmalar bitmedi. Cinayetin işlendiği gün sabah Birol Ü. eşine “Seni, Babanı, abini, anneni öldüreceğim” diye mesaj attı. Paniğe kapılan Gamze Ü. babasının evine giderek “Kocam beni öldürecek ayrılmak istiyorum. Baba ne olur ayrılayım, çok kavga ediyoruz,” dedi. Baba Üzeyir Köle’den ise “Ben sana ve 3 çocuğuna nasıl bakayım, bakamam. Sen yine evine git kızım” cevabını aldı. Bunun üzerine ağlayarak babasına “Hakkını helal et” diyerek vedalaştı.

Gece 02.30 sıralarında ise çıkan tartışmada Birol Ü. Eşini tabanca ile öldürdü. Ardından Jandarma’yı arayarak “Eşimi yaraladım” ihbarında bulunup evin adresini verdi. Olay yerine 112 Sağlık Ekipleri’de yönlendirilirken, Jandarma Faralya Muhtarı Hasan Karaburun’u da alarak olay yerine gitti. Kapının önünde oturan Birol Ü. Gözaltına alınırken, 112 ekipleri ile evin içine girilerek Gamze Ü.’nün öldüğü tespit edildi.

Katil Zanlısı Koca intihara kalkışmış

Faralya Muhtarı Hasan Karaburun’un ifadesine göre; 2 yıl önce Kadın Sığınma Evi’ne giden Gamze Ü.’yü her yerde arayan katil zanlısı Birol Ü. Kendisine ulaşamayınca bir vadinin yanında jandarmayı arayarak intihara edeceğini söylediği, olay yerine giden jandarma ve Faralya Muhtarı Hasan Karaburun’un intihardan vazgeçirdiği, bu gelişmenin ardından eşini bulduğu ve tekrar barışarak beraber yaşamaya devam ettikleri öğrenildi.


3350 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR