AVRUPA ŞAMPİYONASINDA TÜRKİYE'Yİ TEMSİL EDECEK

Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi Temsil Edecek

22 Mayıs 2019 Çarşamba 17:37 < SPOR
Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi Temsil Edecek
 

 
Muğla'nın Kavaklıdere ilçesinde yaşayan 14 yaşındaki Milli Tekvandocu  Büşra Öztürk, Avrupa tekvando şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek. Letonya'da yapılacak olan Avrupa Şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek olan Büşra Öztürk çalışmalarına aralıksız devem ediyor. Şimdiye kadar bir çok şampiyonalarda başarı olan ve  Milli takıma seçilen Öztürk " Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim için  sabırsızlanıyorum" dedi.
 
MİLLİ SPORCU BÜŞRA ÖZTÜRK "SABIRSIZLANIYORUM"

Şimdiye kadar elde ettiği başarının ailesi ve tekvando hocası'nın katkıları ile olduğunu belirten Milli sporcu Büşra Öztürk "14 yaşındayım ve milli sporcuyum. Ağustos ayında yapılacak olan şampiyonada ülkemi temsil edeceğim. Bu şampiyonada başarılı olursam Dünya şampiyonasında da ülkemi temsil edeceğim.  Milli takım formasını giyeceğim için çok heyecanlıyım. Ülkemizi en iyi şekilde temsil edeceğim için  sabırsızlanıyorum.  Bu spor ile tanışmam erkek kardeşim ve babam sayesinde oldu. Kendimi de savunmak için bu sporu tercih ettim" dedi.
 
KIZIM İLE GURUR DUYUYORUM

Baba Zabit Öztürk "Kızımın bu spora başlaması tesadüf oldu. ve çok kıza zamanda iyi yerlere geldi.  Gurur duyuyorum kızım ile. Hocamızın katkısı ile kısa zamanda çok yol aldı ve daha iyi yerlerde göreceğiz. Kızım bana 14 yaşında şimdiye kadar yaşamadığım gururu yaşattı. Kızımın Avrupa şampiyonası ve Dünya şampiyonasında da başarılı olacağına inanıyorum"dedi.
 
Muğla Kavaklıdere Belediyespor Kulübü Tekvando Antrenörü Halil Özduran "2017 yılı Ağustos ayında Kavaklıdere tekvando takımını kurduk. Nerdeyse 12 yıldan buyana  Kavaklıdere tekvando takımı ile çalışıyoruz. Çalışmalarımıza 120 sporcu ile başladık ve devam ediyoruz. Çocuklarımızı ortaokul, lise ve üniversite düzeyinde alıyoruz daha üst noktalara kanalize ediyoruz.  Çalışmalarımız bu şekilde devem ediyor. Büşra Öztürk Türkiye genelinde ender rastlanan bir sporcu bize 11 yaşında katıldı.   Şimdi 14 yaşında ve kısa sürede bir çok başarılara imza attı. ilk geldikten sonra 8 aylık  çalışma sonrası Türkiye üçüncüsü oldu. Bu başarı Türkiye tarihinde zor rastlanan bir başarıdır. Haziran ayında yapılacak olan Milli Takım seçmelerine de davet aldı. Davette başarılı olursa Kavaklıdere'li bir kız Dünya şampiyonasında Türkiye'yi temsil edecek. Hedefimiz Dünya şampiyonasıdır.  Belediye Başkanımız Mehmet Demir'in bize çok büyük katkısı var. Başkanımız gittiğimiz tüm şampiyonalarda bize destek verdi ve kendisine çok teşekkür ediyorum"dedi.
 
252 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR