ATILAN TORPİL SONRASI PARK BOŞALDI

ATILAN TORPİL SONRASI PARK BOŞALDI

06 Haziran 2019 Perşembe 12:27 < GÜNDEM
Muğla'nın Fethiye ilçesinde Taşyaka mahallesinde bulunan Taşkaya parkında çocuklar oyun oynarken atılan torpil parkta oynayan çocukların korku yaşamasına sebep oldu.

Torpil patlatması yüzünden kısa süreli korku dolu anlar yaşayan aileler çocuklarını parktan alıp evlerine götürdü. Şans eseri olayda yaralanma ve yangın yaşanmaması sevindirirken,satışı yasaklanmış olduğu halde küçük yaştaki çocukların sıkça alışveriş yaptıkları kırtasiyelerde satışının devam etmesi akıllarda soru işareti bıraktı.
Fethiye de oyun parklarının güvenini kaybettiğini belirten aileler  şu ifadeleri kullandı:
 
"Anne ve babalar lütfen çocuklarınızı takibe alın ; 11 ve 12 yaşlarında çocukların bir şekilde temin ettikleri torpil bir gün canınızın yanmasına sebep olabilir. Biz çok korktuk!  Arabanın altına attıkları torpil  tıpkı bir bomba gibi patladı, eğer o araçta yakıt kaçağı olsaydı sonuç ne olurdu düşünmek bile istemiyoruz. anne ve babalar biz geleceğimize çocuklarımıza sahip çıkmazsak canımız yanar Taşkaya parkında yaşadığımız bu olay bizlere ders olsun. Çocuk parkları güvenliği sağlanmaz ise ve cevrede kontrol yapılmaz ise çocuklarımıza ev hapsi yaşatmaktan başka çaremiz kalmayacak oyun parkları güvenini kaybetti."
476 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR