ARŞİV
Bölüm
Kategori    
Köşe yazarı    
Arama yeri
Arama kelimesi
BESLENME ÇANTASINDA NE OLMALI?
Diyet Uzmanı Şeyma Oğuz, okul çağındaki çocukların beslenme çantalarında olması gerekenleri ve diyet yapması gereken çocuklarımızın yanlış diyetle nelere maruz kalacağı hakkında açıklamalarda bulundu.
DOLANDIRICILARIN YENİ YÖNTEMİ : TORBA YASA
Vergi dairesinden aradıklarını belirten telefon dolandırıcıları, "Torba yasa gereği hesabınıza para yatacak" yalanı atıyorlar
GÖKYÜZÜ NEDEN MAVİDİR ?
Bazen durup dururken aklımıza takılan sorulardan bir tanesi de şu gökyüzü neden mavidir de kırmızı değildir gibi bir sorudur.İşte cevabı
DİŞ AĞRISI PSİKOLOJİYİ BOZUYOR
Diş Hekimi Zafer Kazak, diş çürüğünün ilerlediği durumlarda dişin içerisindeki sinir-damar paketinin etkilenip zamanla ağrı oluşabileceğini belirterek diş ağrısının kişinin psikolojisini bozduğunu söyledi.
DÜNYANIN 3/1'İ OBEZ YOLUNDA
Sağlıksız veya yetersiz beslenmenin, dünyada her üç kişiden birini etkilediği, beş yaşından küçük çocukların dörtte birinin büyümesini engellediği bildirildi.
EL VE AYAKLARINIZ ÇOK ÜŞÜYORSA DİKKAT
El ve ayaklarınızın rengi değişik ise kan damarlarınızda daralma olabilir. Sigara, stres ve soğuk havanın tetiklediği bu hastalık belki de romatizmanın habercisi.
BALIK YANINDA YOĞURT YENİR Mİ ?
Balık yanında yoğurt yenip yenmeyeceği hakkında bilgi bu haberde ?
ORTACA BELEDİYESPOR FORMALARI TANITILDI
Bölgesel Amatör Ligde (BAL) Muğla’yı temsil eden 2 takımdan biri olan Ortaca Belediyespor yeni sezonun açılışı ile beraber forma tanıtımını yaptı.
AÇ KALAN DOMUZLAR ŞEHRE İNDİ
Muğla'nın Marmaris ilçesinde aç kalan çok sayıda yaban domuzu kent merkezine indi. Bu sırada evine dönen bir polis memuru domuzların saldırısından son anda kurtuldu.
MUĞLA 5.4 İLE SALLANDI
Datça açıklarında meydana gelen deprem Muğla'yı etkiledi
HERKES GÖKYÜZÜNE BAKTI
MUĞLA'nın Seydikemer İlçesi'nde 3 saat boyunca gökyüzünde hareket eden, kimine göre insansız hava aracı kimine göre de balon kimine de göre ufo olduğu söylenen cisimi görenler jandarmayı arayıp ihbarlarda bulundular. Jandarma olay yerine gelip inceleme yaptı.
ÇOCUKLARA OLİMPİK RUH AŞILANIYOR
Uluslararası Olimpiyat Komitesi tarafından dünya çapında olimpik değerler eğitimi programı kapsamında yapılan en iyi projeler arasına dahil edilen ve ödül alan ‘Spor Kültürü ve Olimpik Eğitim Projesi’nin tanıtımı Muğla’da yapıldı.
KARDEŞLERİN MUTLU TÖRENİ
Muğla’nın Milas ilçesinde yaşayan 3 kız kardeş, gerçekleştirilen düğün töreniyle aynı anda dünya evine girdi.
BENZİN İSTASYONUN ÜZERİNE DEVRİLDİ
Muğla'nın Marmaris ilçesinde dere yatağındaki ıslah çalışmaları sırasında iş makinesinin çalıştığı bölümdeki ağaç, benzin istasyonunun ortasına devrildi. İstasyon çalışanlarını şaşkına çeviren kaza, güvenlik kameraları tarafından kaydedildi.