ALPER “MURSİ İNANDIĞI DAVA UĞRUNA ŞEHİT OLMUŞTUR”

Alper “Mursi İnandığı Dava Uğruna Şehit Olmuştur”

18 Haziran 2019 Salı 18:37 < SİYASET
Alper “Mursi İnandığı Dava Uğruna Şehit Olmuştur”

AK Parti Muğla İl Başkanlığınca Mısır’ın seçilmiş ilk cumhurbaşkanı merhum Muhammed Mursi’nin vefatı üzerine İl başkanlığında basın açıklaması düzenlendi.

Düzenlenen basın açıklamasına AK Parti İl Başkan Vekili Çağrı Alper ,il yönetim kurulu üyeleri ,il kadın kolları başkanı Ümmühan Toksöz, il gençlik kolları başkanı Halil Talha Ülkü ,Menteşe ilçe başkanı Tamer Topal, Menteşe Kadın Kolları Başkanı Binnaz Uyanık, il ve ilçe yöneticileri katıldı.

Açıklamada konuşan İl Başkan Vekili Çağrı Alper şunları ifade etti. “Mısır’ın siyasi tarihinde ilk kez demokratik seçimlerle Cumhurbaşkanı seçilen Muhammed Mürsî, özgürlük ve adalet hasretiyle Hakk’a yürümüştür.İnandığı dava uğruna ömrünü adayan Mürsî, Mısır halkı için verdiği insanlık mücadelesinde zalim bir cunta zihniyetiyle devrilmiştir. 2013 Temmuz’unda kanlı bir darbe ile iktidarı ele alan Abdülfettah es-Sisi, kan ve gözyaşı üzerine kurduğu iktidarını yine kanla beslemiştir. Uluslararası hukuku ve insan haklarını yok sayarak Mısır halkını baskı altına alan zalim Sisi, masum insanları acımasızca katletmiştir. 21. yüzyılın Firavunu Sisi, darbeyle elde ettiği iktidarı süresince yüzlerce kişiyi idam etmiştir. Başta Amerika olmak üzere bazı Batı ülkeleri, maddi ve ideolojik çıkarları uğruna Mısır’da, darbe rejiminin insanlık dışı uygulamalarına karşı sessiz kalarak; işkenceleri, haksız yargılamaları ve vahşi idamları görmezden gelmiştir” dedi.

Alper konuşmasının devamında, “2357 gündür Mısır zindanlarındaki direniş destanını sürdüren Muhammed Mürsî, zalimlerin mahkemesinde şehadete yürümüştür. “Sakın, Allah’ı zalimlerin yaptıklarından habersiz sanma!” (İbrahim, 42) diye buyuran bir dinin mensupları olarak bu süreçte bizleri en derinden yaralayan İslam dünyasının suskunluğu olmuştur. Barbar Sisi’ye karşı dur diyen tek dünya lideri Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’dır. İnancımızın gereği ve liderimizin dik duruşuyla Mısır’da insan haklarının hiçlenmesini kabul etmedik, etmeyeceğiz.Biz, Mürsî’nin verdiği onurlu mücadelesinin ve şehadetinin şahidiyiz. İnsanlık, zulme direnenleri ve zulmeden zalimleri unutmayacaktır” dedi.
106 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR