AKPARTİ'DE DELEGE KRİZİ BÜYÜYOR

Ak Parti'de birçok kişi delege listesi dışında kaldı. Cumhurbaşkanı'nın talimatı hiçe sayıldı

12 Ağustos 2017 Cumartesi 17:34 < GÜNDEM
Ak Parti'de delege krizi büyüyor. Muğla, Menteşe ve diğer ilçelerdeki listelerin eş, dost, akraba listesi haline döndüğü iddiaları her geçen gün artıyor. 

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ''Eş, dost, akrabadan delege olmaz'' açıklamasının ardından bu konuda hassasiyet gösterilmesini istemişti. 

Muğla İl Başkanı Kadem .Mete'de yaptığı açıklamarda ilçe başkanlarına ''Eşinizi,dostunuzu, akrabanızı yazmayın'' demişti. 

Fakat en büyük skandal Muğla İl Başkanı'ndan gelerek oğlunun delege olduğu ortaya çıkmıştı. Yine birçok yerde benzer olayların olduğu bilgisi gelmeye devam ediyor. Fethiye'de aynı mahallede aynı soyadı taşıyan 11 kişinin delege olduğu da iddia ediliyor.
 Muğlatürk'ün bu haberleri gündem yaratırken, Ak Parti'nin önde gelen isimlerinden birçok kişinin ise delege listesinde olmadığı da öğrenildi. 

Bunlardan birisi de 2 dönem milletvekili adayı olmuş, referandum da sahada sürekli çalışmış Elvan Göçer. Birçok eş, dost, akrabaların yer aldığı listeye Elvan Göçer giremedi. 

Göçer sosyal medya hesabından bir mesaj yayınlayarak ''

Hep diyorumya;
"Onursuzca,şerefsizce ,yalanla dolanla bir yerlere geleceğimize,onurumla,namusumla,
gururumla,şereflice dürüstçe yok olmayı tercih ederim."
Allah'a şükür kaybedecek bir koltuğumuz yok.Partimizde delege olabilmek için çalışmak gerekiyormuş,demek ki bizlerin hiç katkısı olmamış ki delege olmayı kayık görmediler. Emeği geçen katkıda bulunan tüm arkadaşlara yürekten teşekkür ediyorum,iyiki varsınız,varlığınız daim olsun'' dedi. 

Delege krizinin daha da büyüyeceği iddia edilirken Muğlatürk İmtiyaz Sahibi Serap Ülkü'de köşe yazısında bu konuda İl Başkanı Kadem Mete'ye sorular sordu ?

Okumak için tıkla 

1755 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR
CHP'nin Fethiye Belediyesi Başkan Adayı Kim Olmalı?