"23 NİSAN SEYDİKEMER’DE DE COŞKUYLA KUTLANDI"

"23 Nisan Seydikemer’de de Coşkuyla Kutlandı"

23 Nisan 2019 Salı 18:27 < GÜNDEM
"23 Nisan Seydikemer’de de Coşkuyla Kutlandı"
 
23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı tüm yurtta olduğu gibi Seydikemer’de de yapılan törenlerle kutlandı. Türkiye Cumhuriyeti Devleti’nin kurucusu büyük önder Mustafa Kemal Atatürk’ün Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılış günü olan 23 Nisan 1920 tarihini, dünyanın ilk ve tek çocuk bayramı olarak belirlemesi ile her yıl büyük coşku ile kutlanan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları Atatürk Anıtına çelenklerin konulması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başladı.
 
Törene Seydikemer Kaymakamı Haktan Gökçekuyu, Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz, Garnizon Komutanı Jandarma Üsteğmen Bahadır İyilikçi, Siyasi Parti temsilcileri, Daire Amirleri, Sivil toplum temsilcileri, Öğretmen ve Öğrenci velileri katıldı. 23 Nisan Kutlamaları daha sonra Kapalı Spor Salonunda Saygı Duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Şiirlerin Okunması ve Halk Oyunları gösterileriyle devam etti.
Seydikemer Belediye Başkanı Yakup Otgöz kutlama mesajında; "23 Nisan 1920 tarihinde açılan TBMM’nin kuruluşunun 99. yıldönümünü ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çocuklara bayram olarak armağan ettiği bugünü büyük bir coşku ve gururla kutluyoruz. TBMM’nin açıldığı gün, bağımsızlığa ulaşma yolunda Türk Ulusunun kendi azim ve iradesine inanarak başlattığı var olma mücadelesinin en önemli adımıdır.  Yarınımızın en büyük güvencesi olan çocuklarımızın, Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal ATATÜRK’ün izinde toplumumuzun her alandaki ileri atılımlarına öncülük yapacak, kalpleri vatan ve millet sevgisiyle dolu, görev ve sorumluluklarına yürekten bağlı, çocuklarımızın barış ve huzur içinde yaşayacağı bir ülke bırakmak için çalışmaktan bir an bile vazgeçmeyeceğiz.  Tüm çocuklarımızın ve dünya çocuklarının 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramını kutlar, sevgi, barış ve huzur dolu bir Dünya’da hep birlikte yaşamayı temenni ederim. Bu duygu ve düşüncelerle, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ü, İstiklal Savaşımızın bütün kahramanlarını, bu vatan için canını feda eden bütün şehitlerimizi saygı ve minnetle anıyorum” dedi. 
144 defa okundu.
YORUM EKLE
    YORUMLAR